Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek ha hétvégente ha...

Szerintetek ha hétvégente ha alkalmanként iszom az befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés

Anyukám mindig úgy beszél velem,mintha kb alkoholista lennék, mert nem vetem meg az italt.

Ami annyit jelent, hogy hétvégente ha beülünk barátokkal valahova, akkor megiszok egy pohár bort, vagy sört illetve kb max egy rövidet alkalomadtán, de nem minden hétvégén.

Bort , sört egy-egy pohárral gyakran szoktam inni hétvégén, de tényleg egy -egy pohárral és utána teázom vagy szódázom.

Most hétvégén szülinapi buliban voltunk és meséltem anyunak, hogy ittam 3 pálinkát és egy kis fröccsöt , erre leteremtett, hogy babát terveztek és hogy nem kellene ennyit inni....

Tök őszintén, az egész társaságban én iszom a legkevesebbet.

Tegnap is az a 3 pálinka az 3 ici-pici pálinka volt, szóltam hogy csak keveset töltsenek, meg sem éreztem.

Mellé volt pörkölt, süti szóval mindezt egy délután alatt.

Utána már csak almalevet ittam, és 10-kor lefeküdtem aludni , párom plusz a társaság még fél 4 -ig bulizott.

Én már nem is bírom az alkoholt, de én is iszom ilyen alkalmakkal.

Soha nem érzem , hogy berugnék, annyit soha nem iszom.

Vagy ha családi összejövetel van , akkor is ha van pálinka akkor iszok egy picit éppen hogy kis kóstolót, meg max egy deci bort..

Ok az tény , hogy a párom hétvégente ha haverozás van akkor sokat iszik, de hétköznap nem iszik.

Szerintetek jogos anyukám aggodalma, hogy babát tervezünk és nem kellene innunk?

Én sem vágyok már minden hétvégén kimenni a városba és italozni, de mindenki a baráti társaságban még ebben van , így ha nem szeretném a hétvégéimet egyedül tölteni a lakásban , akkor kénytelen vagyok velük tartani, viszont mindig korán hazajövök.

Én már nem tudom mit gondoljak...

Most mondjak le még erről is?

Tömjük magunkba a vitaminokat egy éve mégsem sikerült eddig.

De tudom, hogy nagyon rástresszelek és szerintem az italtól csak ellazulok, nem hiszem hogy ez ekkora baj lenne...

főleg hogy látom a kortársaimat és mindig én ittam a legkevesebbet közülük.

Annyi, hogy nekem másnap mindig fáj kicsit a fejem, mert nem bírom.

Vékony is vagyok és nem eszek sokat, gondolom ezért is, illetve alacsony a vérnyomásom alapból.

Mit gondoltok, tényleg abba kellene hagynom és semmit nem inni hétvégente max egy deci bort?

Anyu szerint egyáltalán nem szabadna rövideznem.

Már néha azért várom, hogy összejöjjön mert mindenki ezt várja tőlem, és szeretném már ha nem nyaggatnának tovább a gyerekkel.

Nem mindenki olyan szerencsés, hogy hipp-hopp összejöjjön a baba.

amúgy 34 vagyok szóval tisztában vagyok vele, hogy öregszem, de attól hogy most mindentől megvonom magam nem fog előbb összejönni szerintem.

Mit gondoltok erről?



2020. júl. 19. 15:48
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem aki nem tud lemondani az alkoholról az alkoholista, mennyiségtől függetlenül. Döntsd el, hogy az vagy-e és holnaptól ne igyál. Ha nem tudod megtenni, akkor meg kezeltesd magad!
2020. júl. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
64%

Kit érdekel, hogy mások mennyit isznak? Mi ez, a gimi? Másoknak is kettes, akkor neked se legyen már baj a kettes témazáró, mert másoknak se lett jobb? Ha alkoholista, bulizós baráti köröd van és te tovább akarsz lépni, akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy megfelelőek-e a barátok. Ha meg nem akarsz teherbeesni, akkor mondd meg nyíltan mindenkinek, nem kötelező csinálni!


Anyukád meg úgy kezel, mintha 16 lennél, és őszintén? Úgy is viselkedsz.

2020. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem igénytelenek és gyerekesek vagytok ezzel a bulizással meg vedeléssel, nem való nektek gyerek.

38N

2020. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Szóval aki hétvégente vagy alkalomadtán meg mer inni egy deci bort vagy egy pohár sört az alkoholista? Akkor a franciák többsége is alkoholista ezek szerint. De azért köszönöm a választ.

Én úgy tudtam , hogy egy deci jó minőségű vörösbor illetve sör elfogyasztása még egészséges is, de akkor biztosan tévedtem.

2020. júl. 19. 15:57
 5/41 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Szövegértelmezés: Ha nem tudsz nemet mondani az alkoholra, akkor függő vagy. Ezt állítottam és tartom is. Tőlem mindenki ihat, amennyit akar, én annyit mondok, hogy "köszönöm szépen NEM kérek" és pont. Igen, ha a franciák nem bírnak lemondani az alkoholról, akkor függők, ha ezzel akarod magyarázni magadnak, akkor tedd!
2020. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
91%

A lányom egy olyan héten fogant, amikor nyaralni voltunk a férjemmel és minden este számolatlanul döntöttük magunkba a gin-tonicot (amúgy 9. próbálkozós hónapunkban, és előzőleg sem fogtuk vissza magunkat, egész nyáron fröccsöztünk és söröztünk, akár csak kettesben is hétköznap este, szóval mi nálatok erősebben toltuk a dolgot). Csomóan esnek teherbe részegen, kamaszként is meg felnőttként is. Az alkoholizmusnak van negatív hatása a termékenységre, de az alkalmankénti alkoholfogyasztás egyáltalán nem befolyásolja a dolgot (max pozitív irányba, mert ellazultabb vagy, a nemkívánt terhességek esetén meg a védekezésre nem figyelsz annyira).

Szóval, röviden összefoglalva: nem, nem emiatt nem jön össze. Viszont érdemes lehet kivizsgáltatni magatokat, hátha valami egyszerűen megoldható probléma akadályozza a teherbe esést és még hamar megoldható a dolog.

2020. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
25%
Senki nem állította, hogy nem lehet szaporodni akkor, ha alkoholista vagy. Sajnos lehet.
2020. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Értem..köszönöm a válaszokat.

Amúgy akkor mi lenne a normális?

Mármint tényleg őszintén érdekel.

A hétvégéken barátokkal alkalomadtán találkozni , kirándulni , közben szigorúan gyümölcslevet fogyasztani?

Akik egyáltalán nem isztok, ti hétvégente mit szoktatok csinálni?

Párotok , férjetek soha nem iszik?

És ti?

Milyen sűrűn fogyasztotok alkoholt?

Étteremben soha nem isztok meg egy pohár jó minőségű vörösbort az étel mellé?

Tényleg érdekel, én elfogadom ha szerintetek ez már alkoholizmusnak minősül.

2020. júl. 19. 16:00
 9/41 anonim ***** válasza:
34%

Soha nem az számít, ha valamit máshoz viszonyítasz. Mindent magadhoz kell viszonyítani.

Szerintem (de csak az én véleményem szerint) ez már egy kicsit sok. Nem kell mindentől megvonni magad, mert csak rosszabb lesz, egy idő után újra elkezdesz valószínűleg inni, nagyobb mennyiségben. Viszont alkoholistának sem lehetne nevezni.

Annyi az egész, hogy csökkenteni kéne a mennyiséget, vagy a gyakoriságot. Ezalatt azt értem, hogy ha mondjuk hetente iszol, akkor kb feleannyit, vagy mondjuk két-három hetente ennyit. Ez nem csak a gyerek szempontjából fontos, hanem hogy egészséges legyél.

Remélem segítettem. :)

2020. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
37%
Nem iszom. 10 éve nem ittam alkoholt, mert próbálkoztunk, szültem, szoptattam, próbálkoztunk... és elárulom, nem áldozat lemondani róla. Engem hidegen hagy. Étteremben is, otthon is, teljesen hidegen hagy az alkohol. Nem az életem része, és nem érzem, hogy bármiből is kimaradnék emiatt. A férjemet még nem láttam inni 16 éve vagyok vele. Ő sem iszik, soha, semmit.
2020. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!