Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy hónapon belül 2 peteérés.....

Egy hónapon belül 2 peteérés.. A másodiknál esélyes a terhesség?

Figyelt kérdés
Szóval.. 31 éves nő vagyok, minden hónapban pontosan tudom egy enyhe fájdalomból a petefészeknél, hogy most van a peteérés (illetve egyéb jelekből, pl egy nehezen körbeírható érzés, mintha víz lenne az alhasban). Ebben a hónapban csütörtökön éreztem a jellegzetes érzést,meg egy kis vér is volt, pár csepp. És, szombat reggel voltunk együtt, de már reggel is éreztem, hogy megint kezdődik és délutánra újra éreztem a tipikus érzést,es a pár csepp vért . Így még sose jártam, hogy egy hónapban 2x! Szóval ha jól gondolom, akkor most minden esély megvan a terhessegre?
2020. aug. 25. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Most mondanám, hogy ne figyelj ennyire odale, mert meg lehet bele bolondulni, és akkor én lennék a tahó. Ezért inkább nem mondok semmit, mert nem akarok tahó lenni :(
2020. aug. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendkívül tartalmas válasz volt
2020. aug. 25. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Nincs két peteérés. Legalábbis olyan értelemben ahogy gondolod. A peteérés maga egy folyamat, az lh csúcs hatására lökődik ki a petesejt, ha nem sikerül neki, akkor cisztává válik.

LH csúcs után már más hormonok kezdenek dolgozni, mint ciklus elején amitől peteérés indulna. Két petesejt megérhet, azok esetleg kilöködhetnek a 24 órában külön időpontban, de egy lh csúcs van, tehát vagy sikerül nekik vagy nem . 3 nap eltéréssel biztos, hogy nem, mert 24 órán belül reped a tüsző lh csúcs után .


A fájdalomra nem igazán lehet adni, sokaknak már egy héttel korábban és utána is vannak petefészek szúrkái, meg egyéb tünetei.


Ovu előtt azért, mert nő a tüsző, ovu után, meg a tüszőrepedés után ottmaradt folyadék irritál és azt lehet érezni egészen mensiig. Hol jobban hol kevésbé érezhető. Ha volt is ovud, az egyszer volt, nehéz lenne megmondani mikor. Használj ovu tesztet és akkor nem lesz ekkora bizonytalanság, egyébként még pont jókor voltatok együtt akkor is, ha csütörtökön repedt a tüsző :)


Esélyetek annyi van mint bárki másnak, ennél többet meg nem lehet tenni. Minden esetre sok sikert nektek, minél hamarabb legyen meg a babátok :) Talán ez a ciklus sikeres lesz.


A köztes vérzés miatt egy hormon sort megnéznék, de szex után bármikor lehet jelen pici vér, mert sérülhet a hámfelület.

2020. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Ez nem túl megbízható módszer a peteérés megállapítására
2020. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan létezik, hogy több tüsző étik 1xre pl 3. 2ből kiszabadul a petesejt mert elérték azt a mérettartományt. Ezt érzed görcsölésnek, feszülésnek ki minek. Majd pár nap múlva a3.petesejt is kiszabadul amit megint érzel. Ez teljesen átlagos létezik. Viszont több külön peteeérés olyan formában nincs ahogy te leírtad. Javaslom ovu teszt használatát azzal jobban be tudod lőni a cilkust
2020. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A 2.valaszlonak köszönöm a korrekt választ:)

Kedves utolsó, lényegeben valami olyasmire gondoltam, amit te leirtal, csak lehet nem jól fejeztem ki magam :)

2020. aug. 26. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!