Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlótó szedése után,...

Fogamzásgátlótó szedése után, mennyi idő kell hogy teherbe essek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kisfiam. A négy év alatt kb 1 évig vigyaztunk. Közben a mikor meg jött mindig nagyon fájt, görcseim voltak, miutan elmult mindig véreztem ha megterhelő munkát végeztem, meg ha bicikliztem. Nagy nehezen el mentem orvoshoz, a drnőm azt mondta ahh ez semmi. Ha nem jonne meg menjek vissza. Nekem ugyan ugy folytatódott minden. Baba nem jott össze. Megint orvoshoz mentem és kiderült hogy méhpolipom van. Gyogyszert kellet szednem, az orvos azt mondta hogy mostmar össze kell jojjon a baba. Ez volt kb 2 éve. Kb 3 hónapja a barátnőm mondta hogy probáljak meg fogamzásgátlót szedni. Novynette - t szedtem 2 hónapig. Le álltam vele, el sem fogyott, mert szedés közben megjott 10 tablettánál. Hétfőn kell meg jöjjön. Voltak rosszullétek, szédülés, hanyinger, fejfájás, szurások a bal petefészekben,hidegrázás,a melleim mint két lufi. Lehet hogy végre összejön??

2020. aug. 28. 22:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Szóval lassan 4 éve próbálkozunk a babával, és nem jon össze, nem védekeztünk, kivéve azt az egy évet. Most 2 hónapot védekeztünk. Ha valakinek nem lenne érthető. Ez normális hogy 4 évig semmi??
2020. aug. 28. 22:02
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, már ne is haragudj, de mennyi idősek vagytok? Ez azért igen fontos tényező.
2020. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
23 évesek vagyunk énis és a férjem is!
2020. aug. 28. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha már több, mint 1 éve próbálkoztok (és tényleg, nem csak havonta egyszer), de nem jött össze, akkor orvost keressetek.

Ja, és ez nem teherbeesési kérdés?

2020. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezek az orvosok itt nálunk nem csinalnak sajnos semmit. Ha csak nem mész privát orvoshoz.

De igen teherbeesési kérdés, de nem rég regisztráltam, ez a második kérdésem. Majd a többinél jobban figyelek. Igen tobb mint 1 éve, most lepunk majd az 4.évbe, és nem havonata egyszer, aktivak vagyunk. Most reménykedek, de már nagyon félek a csalódástól.

2020. aug. 29. 00:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fontos a kivizsgálás. Anélkül nem lesz könnyen baba...nekünk 5 év volt az első terhesség sajnos missed-ab lett a vége pont azért mert nehezn jött és oka volt. Pjazsmirigyem volt rossz. Kellett rá gyógyszer majd az IR is kiderült kaptam rá gyógyszert és 3 hónap múlva terhes maradtam.majdnem 7 év volt.



Magán úton mentem mert endokrinológiára hónapok mire eljut az ember és újabb hónapok mire minden javul. Ne halogasd, mert biztos van gond. Párod is menjen el. És igen...pénzt kell rá szánni, ha babát szeretnétek. 4 év sajnos sok idő és nem a fogamzásgátló az oka. Van akinek tabletta utáni első alkalommal összejön a baba. Meg gondolj bele...sokszor elég egy két nap hasmenés vagy elfelejtett szem és bumm terhes marad az illetö.


Hormonsort kell nézetni, ez két vérvétel. Ciklus 3. Napján és ovu utáni 7. Napon.


Minden jót és járj utána mihamarabb a pároddal!

2020. aug. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk 1.5 év volt. Súlyos hormonzavarom lett 2.5 év fogamzásgátló után.


De először mindig a férfi menjen dokihoz! Ad egy kis spermamintát, nem fájdalmas. Menjen az andrológiára, kérjen időpontot.


Ha nála minden rendben, akkor tudhatod, hogy nálad van a gond.

2020. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek🙂
2020. aug. 29. 09:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvos, hogy a tabletta abbahagyása után kb 3 hónapot kell várni. Ez arra az esetre igaz, ha minden rendben van, általánosságban, mert lehetnek egyéni dolgok is, amik befolyásolhatják.
2020. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!