Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet az, hogy a hivatalo...

Hogy lehet az, hogy a hivatalos statisztikák szerint a vetélés esélye 6-7 hetesen 5%, de a gyakorlati életben majdnem minden második embernek volt vetélése?

Figyelt kérdés

Vagyis amiket itt lehet olvasni, ha ennyire “ritka” dolog a vetélés ilyenkor akkor hogy lehet, hogy mégis ennyi vetélés van?

Most akkor melyik az igaz?



2020. szept. 1. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem spec 3 terhességből van 3 gyerekem. Csak arról nincs mit írni.
2020. szept. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó mondjuk ebben van igazság, a rosszról beszél csak mindenki mert az rendkívülibb
2020. szept. 1. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Még ha igaz is lenne a második tagmondat a kérdésben, akkor sem mond ellent az első tagmondat állításának, mert az csak a 6-7 hetes esetre vonatkozik.
2020. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
4 terhesség 4 gyerek, anyukámnak 5 terhesség 5 gyerek. Aki olyan barátnőm, hogy együtt nézegetjük a teszteket, neki 2/2.
2020. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó hallani ez ellenpéldát is..

Mert több mint egy év után sikerült teherbeesnem végre és én most 7 hetes vagyok, elméletileg ilyenkor 5% a vetélés esélye de mindenki mégis azzal riogat, hogy ilyenkor még inkább próbáljam úgy felfogni a dolgot mintha nem is lennék terhes mert ilyenkor nagy az esély arra, hogy elvetélek .. Persze tudom, hogy hogyha benne leszek abban az 5%-ban nem fog vigasztalni az, hogy erre kevés volt az esély.. De akkor is, hogy van mindenkinek vagy 10 olyan ismerőse aki elvetélt?

2020. szept. 1. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

"hogy van mindenkinek vagy 10 olyan ismerőse aki elvetélt?"


"A terhességek 50-75 %-a szakad meg, mielőtt egy nő a terhességi tesztet elvégezhetné, és csak ritkán sejtik a tünetekből, hogy terhesek lehettek." ( [link]


"próbáljam úgy felfogni a dolgot mintha nem is lennék terhes mert ilyenkor nagy az esély arra, hogy elvetélek"


Ezt egyszerűen nem értem. Most miért segítene bármiben is az, hogy úgy fogja fel valaki hogy nem is terhes? Ennyi erővel titokban kéne tartani nők előtt, hogy terhesek, mert akkor el se vetélhetnek, ha megtudják!

2020. szept. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem tudják*
2020. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. a nők egyharmada él át vetélést. Minél korábban tesztel valaki, annál valószínűbb, hogy megtudja, hogy elvetélt. Nagyon korai terhességnél még sokkal nagyobb esély van vetélésre (a kimaradt menstruáció napján kb. 25%). Mivel valaki többször is lehet terhes, a nők több százaléka vetélt el, mint amennyi a vetélés valószínűsége egy terhesség esetén.

"5% a vetélés esélye de mindenki mégis azzal riogat, hogy ilyenkor még inkább próbáljam úgy felfogni a dolgot mintha nem is lennék terhes mert ilyenkor nagy az esély arra, hogy elvetélek " Ez azt is jelenti, hogy 95% az esélye annak, hogy a baba megmarad, tehát nagyon valószínű. Szerintem magadnak kell eldöntened, hogy mit kezdesz ezekkel a számokkal. Próbálod nem beleélni magad, hogy egy esetleges vetélést minél könnyebb legyen feldolgozni, vagy megpróbálod a terhességet az elejétől kezdve kiélvezni amennyire lehet, és ha esetleg mégsem jön össze, majd akkor foglalkozol a vetélés feldolgozásával.

2020. szept. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő, teljesen igazad van!

Én próbálom pozitívan megélni ezt az egész dolgot (meg az egész életem) mert hosszú utat jártam meg mielőtt teherbe tudtam esni...

Lehet ezeket a negatív embereket kéne kiiktatnom az életemből legalább erre az időszakra, akik csak a rossz oldalával sulykolnak állandóan és nem hagyják, hogy megéljem, hogy végre sikerült

2020. szept. 2. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!