Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Méhpempő valóban hatásos?...

Méhpempő valóban hatásos? Pozitív és negatív vélemények?

Figyelt kérdés

Kilenc év után abbahagytam a fogamzásgátló szedését, mert párommal úgy döntöttünk, hogy gyermeket szeretnénk vállalni. Ennek már tíz hónapja, de sajnos a peteérésem nem indult be azóta sem.


Az orvosom azt javasolta, hogy mivel még fiatal vagyok (26 éves) mielőtt belemennénk gyógyszeres kezelésbe és komolyabb kivizsgálásokba, előbb próbáljuk még ki a méhpempő kúrát, mert állítólag a méhpempőben található vitaminok és ásványi anyagok képesek helyretenni a megbillent hormonháztartást, amit az éveken át tartó gyógyszerszedés okozott.


Az orvos szerint viszonylag hatásos alternatív gyógymód kevés esetlegesen mellékhatással. Napi 1-2 g-ot kellene szednem belőle néhány hónapon keresztül. Ha pedig nem válik be, akkor utána gyógyszeres hormonkezelésbe kezdene.


Nektek van ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalatotok? Valóban hatásos vagy csak humbug? Mivel elég drága dologról van szó, feleslegesen nem költenék rá, ha egyébként annyit ér, mint halottnak a csók és csak egy újabb olyan dologról van szó, amivel a kétségbeesetten gyermekáldásra vágyakozó nőkről próbálnak pénzt lehúzni.


Viszont ha valóban hatásos, akkor inkább egy természetes dologért fizetnék, mint egy újabb mesterségesen előállított gyógyszerért, hiszen a mostani gondot is valószínűleg az okozta...


Negatív és pozitív vélemények egyaránt érdekelnének. Hol és mennyiért vettétek? Meddig szedtétek? Mennyire volt hatásos, ha egyáltalán volt-e bármilyen hatása? Volt valamilyen mellékhatása vagy egyéb jótékony/kártékony hatása? Milyen az íze? Mennyit és hogyan szedtétek? Összességében megérte megvenni és beszedni?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2020. szept. 14. 20:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szedtem másfél hónapig kb, ezután volt egy allergiavizsgálatom, ahol kiderült, hogy enyhe allergiám van propolisra. Emiatt abbahagytam, valószínűleg többet ártott, mint használt. Csak azért írtam, hogy van ilyen is ☺️

Viszont a szedése alatt nagyon energikus voltam, nagyon könnyen keltem fel reggel.

2020. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!