Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen akadályai lehetnek a...

Milyen akadályai lehetnek a teherbe esésnek?

Figyelt kérdés
lányom 2 éves,hamar sikerül mikor nekiálltunk (1,5 hónap alatt) most szeretnénk a másodikat, kicsit félek h sokára sikerül csak. Voltam cit. vizsgálaton ott és az UH-n minden rendben, a menstruációm rendszeres,normális. Minden nap próbálkozunk!! Elvileg a jó napokon. Ha nem sikerül milyen okai lehetnek? Így h szervileg is és a menzesszel is minden rendben.

2020. szept. 25. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hormonszintek? Pajzsmirigy? Cukor? Mindent kizártak?
2020. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha már előre stresszelsz a nem létező problémán, az biztosan nem tesz jót. Nem kell minden nap görcsösen szexelni, bújjatok össze, amikor jól esik és élvezzétek egymást.
2020. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Stressz komoly gondokat tud okozni, a teherbeesésben is. Ne görcsölj ennyire rá.
2020. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Orvos nekem kifejezetten nem ajanlotta a minden napi egyuttletet. Koncentralni kell az ovulaciora elotte jobb ha a parod ket napig megtartoztatja magat. Spermavizsgalaton voltatok mar?
2020. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Cukorbeteg tuti nem vagyok. Nem néztek hormonokat mert nem volt indokolt🤷‍♀️ Ha pajzsmirigy gondom lenne annak is lenne tünete nem? És azt honnan tudom h stresszelek vagy csak normális szinten aggódok,gondolkdom v.min? Úgy gondolom nem vagyok egy stresszes fajta csak azért kérdezem.
2020. szept. 25. 21:29
 6/17 A kérdező kommentje:
Semmilyen vizsgálaton nem voltunk még csak én a citológián és UH-n, 1 hónapja próbálkozunk csak,viszont ha most sem jön össze akkor én biztos kérek v.mi vizsgálatot amit ilyenkor szoktak, mert 1évig biztos nem várok,h aztán kiderüljön v.mi bagatell probléma mint pl alacsony D vitamin vagy ilyesmi amit már rég orvosolni lehetett volna. Ilyenekre gondoltam a kérdésben h ilyen apróságokon is múlhat és h mik lehetnek ezek.
2020. szept. 25. 21:33
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A hormonális, szervi, sperma gondokon felül még számos oka lehet ha nem jön össze.

Pl családban volt olyan, hogy kiderült a gyomorsav elleni gyógyszer okozott fennakadást. De pl a cukorbeteg, és ezzel kezelt sógoroméknál is nehezen jön össze.

Nekünk a 10.hónapra sikerült, elméletileg egészségesek vagyunk, de túlzottan akartuk.

2020. szept. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Na abból látszik, hogy stresszelsz, amiket írsz... 2 hónap fogantatás nélkül SEMMI. Teljesen egészséges embereknél is előfordul, hogy fél-1 évig próbálkoznak. Tudod egyáltalán hogy mennyi mindennek kell összejönni egy sikeres fogantatáshoz?
2020. szept. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Két gyerekünk van, és most döntöttünk úgy, hogy szeretnénk egy harmadikat. Két hónapja próbálkoztunk, de nem jött össze (pedig előtte a tesók pikk-pakk). A harmadik hónapba Lh tesztel követtem az ovulációm. 24 napos a ciklusom, ezzel sose volt gond. Aha. Eddig. A 19 napon van az ovulációm.

Érdemes lenne lekövetned a ciklusodat, hogy lásd, hogy megtörténik e a peteérés, jó időpontba e.

Sok sikert!

2020. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Miből gondolod, hogy nincs cukorproblémád? Vékony vagy? Az sem indok.... Ezek pont olyanok, amiknél elég, ha enyhe eltérés van, tünete még nincs. Pl a pajzsmirigynek sem feltétlen van tünete.


Nekem egy tünet volt, kövér voltam, de a dokik se gondoltak rá mikor 4 év után közöltem velük, hogy 4 év alatt nem sikerült. Annyit mondtak fogyjak. Mellette meg pajzsmirigy gondom és IR-em volt, D-vitamin hiány. A ciklusaim pontosak voltak, szervileg minden szuper volt.


A hormonális gondoknak nem mindig van tünete sőt, illetve nagy %-ban szülés után alakulnak ki ezek a dolgok. Sógornőm pl vékony nagyon és neki is rendszeres ciklusa volt, aztán kiderült, hogy ő is pajzsmirigyes meg IR-es és terhesen is cukorbeteg lett mellé.


Nem szabad látatlanba olyat gondolni, hogy minden rendben. Közbe meg egy vérvétellel kiderülne hamar a gond, és, ha tényleg van valami annak még hónapok is kellhetnek, hogy megfelelő legyen teherbe eséshez.


Bocsánat, csak volt elég időm ezt kitapasztalni és merész állítani, hogy minden rendben vizsgálat nélkül.


Ezek ellenére kívánom, hogy mihamarabb sikerüljön a második kicsi :)


Ha teheted nézesd meg a dolgokat, vagy várjatok még, ahogy tetszik.

2020. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!