Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mehetek így meddőségi kivizsgá...

Mehetek így meddőségi kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Még csak most döntöttük el, hogy hamarosan szeretnénk gyereket, de előtte ha lehet szeretnénk kivizsgáltatni magunkat, hogy egyáltalán biológiailag alkalmasak vagyunk e a gyerekvállalásra. Mert ha nem akkor inkább nem is próbálkozunk.
2020. okt. 1. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj el nőgyógyászatra egy általános kivizsgálásra. Ha mondod a dokinak, hogy babát szeretnétek, akkor beutal vérvételre is.

Párod menjen el spermavizsgálatra.

2020. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megnézetni fölösleges,de egy általános vérkép nem árthat. Meg ha volt a családodban valami kórkép, akkor azt, hogy neked is van-e: pajzsmirigy, ir, trombózishajlam...

Azért mondom hogy mindent megnézetni fölösleges, mert ezer dologból úgyis lesz egy vagy kettő ami nem tökéletes, aztán ha kifogsz egy hülye orvost, akkor az beijeszt, és végogretteged a terhességet. Én egy vetélés után kivizsgáltattam magam, egy eltérő értéket találtak, be is ijesztett az orvos, de aztán egy másik megnyugtatott, mindenféle kezelés nélkül van azóta két gyerekem. Az elsőnél persze nagyon féltem hogy mi van ha a másik orvosnak volt igaza... Szóval ha mégis a teljes kivizsgálás mellett döntesz, csak óvatosan azzal hogy melyik orvoshoz mész.

2020. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, kezdjetek el próbálkozni és kész. Esetleg egy vérkép, pajzsmirigy és hormonsor magánban, ha nagyon akarjátok. Minden mást csak indokkal, több hónapos sikertelenség esetén, egyrészt felesleges stressz, másrészt nem is foglalkoznak veletek, míg nincs baj.
2020. okt. 2. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha anyumnak 5 vetélések is volt előttem, az indokolt kórképnek számít?
2020. okt. 2. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:

4: kiderült hogy miért? Hivatalosan ilyen családi háttérrel félév sikertelenség vagy visszatérő vetélések esetén indokolt.


Én a helyedben antifoszfolipid szindrómára vizsgáltatnám ki magam (1db vérvétel). Apukámnak az van, nagymamámnak pedig három koraszülése és három késői vetélése volt emiatt. De nekem kutyabajom lett végül.

2020. okt. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyukám nem vizsgáltatta ki magát, úgyhogy nem tudom miért volt. Miután megszülettem, a testvérem már könnyebben összejött, így anyukám nem foglalkozott vele többet. Azt tudom még, hogy több gyereket is szerettek volna, de miómája lett és emiatt nem lehetett több mert veszélyeztette volna a magzatot.
2020. okt. 2. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!