Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Meddőségibe...

Mit tegyek? Meddőségibe kellene mennünk az első kivizsgálásokra 3 nap múlva (szerdán). Hormonlabor nem kell, csak az egyebek (rákszűrés, toxopl. , mammográfia).

Figyelt kérdés
Ma (vasárnap) a 12. dpo-n vagyok, és mintha halványan megjelent volna a hcg teszten a 2. vonal, és a hőm is szépen fent van (ilyenkor már csökkenni szokott, mert max 12 napos a luteálisom). Tudom, h ez holnapra akár le is eshet, és megjöhet, de mi van, ha nem. Ha tényleg baba van, akkor nem szeretnék mammográfiát. De ha mégsincs baba, nem szeretném elszalasztani az időpontunkat a meddőségiben. Kérjek SZTK-ban vérből HCG-t hétfőn (ami keddre van meg)? Vagy menjünk a meddőségibe és jelezzem, h lehet, h baba van és ott esetleg azonnaliban meg tudnák nézni a hcg-t? Esetleg automatikusan kérni ultrahangot mammográfia helyett?
2017. okt. 8. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

A meddőségi időpontot még ne mondd le.

Csináltasd meg a hcg vérvételt(esetleg ultrahanggal is megnézhet az orvos, hogy lat-e terhességre utaló jeleket) és ha mész szerdán jelezd, hogy lehet terhes vagy es akkor csak ultrahangos mammográfia lesz.

2017. okt. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megmutatod a tesztet?
2017. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Muti a tesztet:)

Holnap reggel is tesztelj hátha erősödik!

2017. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kidobtam a tesztet (a macskám almos kukájába - onnan nem halásznám elő :) ), mert csak szabad szemmel láttam vmit, lefényképezve meg semmit (rosszak voltak a fényviszonyok is). Negatívba meg nem tudom hogy kell megcsinálni. Közben összeraktam magamban, hogyha háziorvos nem írhat ki (kiírhat???) hcg-re, akkor veszett fejsze, mert a 1,5 évesemet pont holnap nem tudom senkire se bízni. A nőgyógyászatra nem mennék vele órákat várakozni, ráadásul lehet, h olyan későn kerülnék ott sorra (időpont híján), h már a vérvételt nem tudnám megcsináltatni. Szóval marad a háziorvos, meg a tesztek. Ha a háziorvossal sem megy, akkor csak a meddőségi. De ha úgy jelentkezem be szerdán a meddőségibe, h lehet h baba van, akkor előbb azt nézik meg, v ettől függetlenül megcsinálják a vizsgálatokat (mondván bármi történhet késöbb)?
2017. okt. 8. 10:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Holnap menj el magán laborba ott megcsinálják a vérvételt.Másnapra meg is van az eredmény
2017. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én magánrendelésen csináltattam hcg t. Még aznap sürgősségivel még jött az eredmény.
2017. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretem, mikor félbemaradt sztorik vannak itt a gyk-n. Mindig kíváncsi vagyok vajon hogy alakult végül az illető sorsa. Így most én is megírom, mire jutottam. A tesztem napról napra erősebb lett, közben biztos, ami biztos, hétfőn nézettem béta-HCG-t. Háziorvos továbbra sem ad erre beutalót, nőgyógyászt kivárni pedig nem volt időm, félő volt, h nem érek időben az SZTK laborba, így direktbe mentem oda. Nem volt gond, h nem tudtam beutalót vinni. Kitöltöttek egy papírt és be kellett fizetnem kb 2600 HUF-ot a pénztárba, és már le is vették. Másnapra megvolt az eredmény. 157 mU/mL, szóval jön a baba. :) Aznap le is mondtam a következő napi meddőségit.
2017. okt. 11. 15:06
 8/11 anonim ***** válasza:
De jóóó!Gratulálok!!!
2017. okt. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. okt. 12. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Szívből gratulálok! És köszönöm, hogy befejezted a sztorit.

Azoknak, akiknek hasonló problémájuk van: a meddőség miatti hormonkezelés megkezdése előtt kért mammográfiánál probléma szokott lenni, hogy nem terhes-e épp a hölgy. Ilyenkor rugalmasak vagyunk, megkérjük a hölgyet, hogy telefonáljon, ha megjött a menzesze. A vérzés 2. napján ólomkötényben megcsináljuk a vizsgálatot. Ez teljesen biztonságos.

2017. okt. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!