Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs hőmérőzés..miért...

Ovulációs hőmérőzés..miért napközben emelkedik a hőm?

Figyelt kérdés
Sziasztok szoktam mérni a hőmet, de most ebben a hónapban amikor ovulációnak kellene lenni napközben emelkedik 37 környékére, nem egyből felkelés után.. Felkelés után 36,3 36,6 max... Mindig ugyanúgy mérem... Volt már így valaki? Lett így baba?

2020. okt. 30. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Napközbeninek nincs értelme, mert alapból emelkedik a hő napközben, elég, ha eszel, iszol, mászkálsz, melegebben vagy öltözve, az emésztés is emeli a hőt. Nem viccből a reggeli hőt kell vezetni gyakorlatilag mozdulatlanul. 4 óra alvás után kell mérni és kész, a többivel ne foglalkozz. Ovunál meg úgy van, hogy 3 napon belül kell megugrania a hőnek alaphő fölé és legalább 5 napig ott is kell maradni, akkor nagy %-ban megtörtént az ovu. Mondok cifrábbat, nekem szép görbe mellett nem volt peteérésem és ez ultrahangon derült ki. Vezettem a görbéimet és uh-n nem volt peteérés, mégis szépen emelkedett a hőm, szabályos görbém volt. Na én utána váltottam LH tesztre. Kövi ciklusban sem volt ovum lh teszt alapján sem, majd clostyval lett. A görbe az a legbizonytalanabb módszer ráadásul csak utólag az egész görbe értelmezhető, ovunál is kell 5 nap, hogy biztos lehess benne. Tehát már rég lemaradtál róla, ha a szerint szeretnétek együtt lenni. Használj mellé lh tesztet az a biztos. Együtt már azért elég jól be lehet lőni a dolgokat. Napközben meg hagyd a csudába, csak összezavar :)
2020. okt. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En ezt nem értem, annyian esküsznek a hőmérőzésre, köztük en is, de mikor ilyet olvasok kedves elso, teljesen elbizonytalanodom.. nekem UH kovetes még nem volt, csak hormonkep, aszerint volt PÉ. Ovu teszt utan nekem amugy 2-3 nappal megy fel.. ez is elbizobytalanit állandóan.

Kerdezo, napkozben ne merj, total nem mervado.. en is volt h kivancsidagbol mertem ovu utan, foleg mielott a nemvart volt, mert izgultam, de siman felre vezetett. 37,2 volt délután mikor reggel es masnap reggel is sak 36,5. Szoval ne is stresszeld magad, napkozben dugd el :D

2020. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, sajnálom, ha a sztorim elbizonytalanít, de hogy szépet is mondjak, később újra vezettem görbét és használtam lh tesztet. Kiderült mi a problémám, pajzsmirigy és IR, kaptam gyógyszert és azt mondta a doki, hogy még fél év mire lehet baba. Na itt úgy döntöttem, utolsó hőmérős hónapom, befejezek mindent. És lám terhes maradtam így megmaradt a szép terhes görbe képe :D Amit szépnek nem neveznék, mert egészen a pozi tesztig abban a hitben voltam, hogy tuti nem leszek terhes, mert nem emelkedett a hőm rendesen, progim is alacsony volt a "21." napi, aztán bumm mégis baba lett a vége :)


Nem mondom, hogy nem jó görbét vezetni, csak vizsgálatok nélkül soha nem lehet tudni és önmagában a görbe még nem jelent 100%-os bizonyosságot arra, hogy van pé, vagy, hogy nincs semmi gond, mert pl szép a görbe. Ha nem jön a baba kellenek a vizsgálatok, pl IR-t senki nem nézet senki nem kér, hol ott sokaknak az a gondjuk és nem is tudnak róla. Nekem az arra kapott gyógyszer hozta meg 3 hónap után a babát, előtte meg közel 7 évet vártuk a csodát..


Szóval görbe + LH teszt és alapos vizsgálat, ha már túl vagytok 1-2 éven. De én még egy évet sem várnék, mert csak az idő megy. Kitartás nektek!

2020. okt. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A napközben mért hő NEM mérvadó! Ahogy kikelsz az ágyból, már nincs értelme mérni. Felkelés után még az ágyban kell mérni, az az egyetlen releváns eredmény! Ez a módszer lényege.
2020. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nem mérvadó a napközbeni hő. Mégis, érdekességként leírom, bár ez cask egy embe rtapasztalata: nekem ovu után nem megy 37 alá sem a napközbeni, sem azt esti hőm. Abból tudom, hogy meg fog jönni, hogy 2 nappal előtte este lefekvéskor 36.6 környékére esik a hőm, másnap reggel már cover line alatt van és utána nap megjön.
2020. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: Nekem sem megy soha 37 fölé, de nem is kell, hogy felmenjen. A lényeg, hogy magasabb legyen a hő ovu után, mint ovu előtt.
2020. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bocsi, hogy ide irok, most szeretnem elkezdeni a homerozest, viszont rosszul alszom, ejszakankent van, hogy 2-3x is megebredek. Nem szallok ki az agybol, se semmi. Ez befolyasolhatja a reggeli merest?
2022. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!