Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Veszélyes a pajzsmirigy...

Veszélyes a pajzsmirigy túlműködés terhesen? TSH: 0,008

Figyelt kérdés

2020. nov. 18. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Bizony az, sok endokrinológus szerint veszélyesebb mint az alulműködés
2020. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen veszélyei vannak? Fogom kezeltetni, de most derült ki.
2020. nov. 18. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nekem az 1.trimeszteri laborom mutatott tulmukodest.

Gyors felhivtam az endokrinologust,azt mondta ,hogy ez el fog mulva.

1 honap mulva tenyleg normalizalodott teljes mertekben.

Ne aggodj,de keress fel szakembert :)

2020. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
El fog mulni*
2020. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az zavar, hogy ez a lehető legkisebb mért értèk kb.

Holnap megyek orvoshoz. Nagyon izgulok.

2020. nov. 19. 18:08
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
mind a túl, mind az alulműködés jódhiány miatt van. ;)
2020. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 tény hogy nem vagyok otthon a témában.. nekem szülés után volt egy rövid ideig túlműködésem és tiltva volt minden jód tartalmú étel.

Sosem olvastam utána mivel néhány hónap alatt rendeződött. De ha jód hiány lenne az oka akkor miért tiltottak el a jódtartalmú dolgoktól?

2020. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert nem érdekük az egészséged.

És nagyon meg kell nézni, hol veszel jódot, mert amit pl a kórházakban is használnak, abban is van méreg, persze azért, hogy mondhassák, hogy "allergiás" vagy a jódra, pedig a sok adalékanyag vált ki méregtelenítő "tüneteket". :-)

Másik, hogy nem szabad túl sokat szedni belőle (jó, persze, kb semmiből sem jó a túl sok), néha az emberek átesenk a ló túloldalára.

2020. nov. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy túlműködés. Mindenképp endokrinológushoz menj,ne háziorvos kezeljen.

Nekem is ez volt. Alacsony TSH. Haziorvos azt mondta túlműködés, de továbbküldött endokrinológushoz. Ő kért még mellé jó pár laborvizsgálatot, amikből kiderült, hogy szó sincs túlműködésről (sőt inkább enyhén alul) Terhesség alatt a hcg hormon meg tudja zavarni az agyalapi mirigyet és lecsökken a TSH szint, de ez nem jelent túlműködést (illetve nem automatikusabln kell erre gondolni) Ez az első trimeszterre jellemző, utána visszaáll a TSH is

2020. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!