Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segítenének kicsit értékelni...

Segítenének kicsit értékelni a hormon panelem? Sajnos évek óta nem esek teherbe, és mint látszik nincs tüszőrepedésem. Most clostyt szedek de úgy néz ki ez sem segít. Esetleg a verkepben láttok meg valamit ami nem okes? 21.nap készült

Figyelt kérdés

Vérvétel előtt se látott soha egy orvos se sargatestet, viszont tüszők voltak csak ezek szerint sose repedtek meg...

Tsh 2,45

Anti Tpo 33,1

Fsh 5,3

Lh 5,0

Prolaktin 12,4

Progeszteron 6,90

Tesztoszteron 21,76

Ösztradiol 79,7

Kortizol reggel 11,3



2020. nov. 19. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom párod volt-e vizsgálaton. 40% ban a férfiak miatt nem jön a baba. De persze nekik ciki elmenni, mi meg tömjük magunkat hormonokkal stb. Ezt csak úgy általánosságban írtam, ne vedd magadra. TSH enyhén emelkedett, jó lenne 1 körüli értékre hozni. Anti TPO jó. FSH/LH aránya jó. A prolaktin sem emelkedett. A progeszteron szerint sajnos tényleg nem volt a vizsgált hónapban tüszőrepedés. Mondjuk peteeres lehetett, csak nem repedt meg. Uh követéssel ezt könnyebb ellenőrizni. A tesztoszteron, ösztradiol oké. A kortizol elég alacsony reggelihez képest.

Endokrinologus, spermavizsgálat.

Ha ezek rendben vannak. Ciklus monitorozás, terminált együttlét (tüszőrepesztés). Esetleg átjárhatósági vizsgálat.

2020. nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3. napi kéne, de ebből is látszik, hogy gond van.
2020. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A progeszteron ng vagy nmol mértékegység? Mert ha ng akkor még fel kell szorozni 3,14 -el és akkor jó az eredmény. Leleten rajta szokott lenni.
2020. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lemaradt a végéről, hogy milyen mértékegységben lett megadva, ezt leirnam

Tsh 2,45 ulU/mL

Anti Tpo 33,1 lU/ml

FSH 5,3 lU/l

LH 5,0 lU/L

Prolaktin 12,4 ng/ml

Progeszteron 6,90 ng/ml

Tesztoszteron 21,76 ng/dl

Ösztradiol 79,7 pg/ml

Kortizol 11,3 ug/ml


Párommal tuti nincs gond, neki van 2 gyerek az előző kapcsolatból.

Jó lenne már nekem is, hogy őszinte legyek több mint 5 éve nem tudok teherbe esni, pár hónapja raszantam magam, uh, vérvétel és ugye az látni, hogy minden hónapban van peteérés, volt 15 mm, 12mm ciklus 12 napja körül, akkor másik ciklusban mensi előtt 3 nappal voltam, akkor látott az orvos 22mm tuszot, de valamiért nem repednek meg.

Az a baj külföldön lakok, így elég nehézkes haza járni orvoshoz.

Most a clostytol annyi ami fura, hogy elkezdett fájni a mellbimbóm, ami sose volt csak mellfeszülés mensi előtt, viszont most feszül és a bimbóm fáj ha hozzá er a ruha vagy bármi.

Tuszo repesztot azt be tudom adni magamnak? Vagy csak orvos adhatja be, uh ellenőrzés után?

2020. nov. 20. 10:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Closty csak ártani fog. A hormonjaid kéne rendberakni.
2020. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Melyik hormonom nincs rendben?

Ugye progeszteron az nagyon alacsony, azt tudom, Tsh-t kellene lejjebb vinni, hogy jobb sikerüljön is valami?

2020. nov. 20. 13:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Tesztoszteron is magas. 21. naphoz képest a fsh is. Legnagyobb valószínűséggel pcos áll a háttérben, amit diéta+gyógyszer+sport kombóval lehet javítani.
2020. nov. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos a progeszteront fel kell szorozni. 3,14 a valtoszam. Ez alapján volt ovulacio.
2020. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3,18 (bocsi elírtam. )



3,18 × 6,9. Így kb 22 nmol a progeszteron. Tuszorepedes volt. Az hogy alacsony az lehet azért , mert később volt ovud vagy épp hamarabb.

2020. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!