Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A rossz fog árt a babának?

A rossz fog árt a babának?

Figyelt kérdés
31 hetes kismama vagyok. A tegnapi napon este (nyilván hétvégén, amikor itt még ügyelet sincs), elkezdett fájni az alapból nem túl jó fogam. Ez a fogam inkább érzékeny volt eddig, de látni lehet, hogy nem túl jó. Neten olvasgattam elég sok rémsztorit, hogy koraszülést, vetélést, stb okozhat, és eléggé megijedtem. Nekem -úgy tudom- csak ez az egy rossz fogam van, és eddig nem volt úgy bajom vele, egészen tegnapig.
2020. dec. 5. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Gócos fog és az ínygyulladás okozhat vetélést, koraszülést, sőt azt is kimutatták, hogy gyakoribb a perinatalis halálozás a babák körében. Ezek a krónikus gyulladást okozó baktériumok átjutnak a placentan. Mindegy, hogy 1 vagy 10 ilyen fogad van, a lehetőség fent áll.

Bocsánat, nem rémisztgetni akarlak, csak olyan kevesen veszik komolyan, hogy a fogászati problémák bizony komoly betegségeket is okozhatnak. Ez persze nem azt jelenti, hogy neked feltétlenül gondod lesz, hiszen rengetegen tojnak a szájüregi egészségükre, mégis egészséges babát szülnek. Jelentkezz be fogászatra. Amúgy ki pecsételte le úgy a kiskönyvedet, hogy nem kezelte a fennt álló problémát?

Egy dentálhigiénikus kismama

2020. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A harmadik trimeszterben nekem rendszeresen vérzett az egyetlen egy amalgámmal tömött fogam. Fájt is. Mentem fogorvoshoz, mindent rendben talált.

Jeleztem neki, hogy belenyilal a hidegre vagy melegre.

Mondta röntgenezni nem tudja terhesen, de kenjem elmex vagy sensodyne rapid fogkremmel minden fogmosás után , ha nem javul 1-2 hét múlva, kifúrja.

A vérzésre azt mondta, hogy amint megszülök elmúlik.

El is múlt.


Most a második terhességem ugy lett világos szamomra (teszt elott), hogy megint el kezdett vérezni az az 1 db fogam.


De ha ugy érzed menj egy maganfogorvoshoz, ha magannál voltál, akkor egy másikhoz. Több szem többet lát.:)


Boldog babavarast!

2020. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első, lehet, hogy nem is pecsételtek a kiskönyvébe, nem kötelező.
2020. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem se foglalkozott a fogaimmal a kutya se. Fájt az egyik,tudtam,az már nem kezelhető,ki akartam húzatni. Első doki nem vállalta rtg nélkül,azt terhesen kizárva.. mentem magánba, ott meg kezelni akarta. Mondtam neki,húzza ki a p.csába. :D 32 hetes voltam már akkor én is.

Végül kihúzták.

2020. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért szerintem általában mikor a kiskönyv mellé emiatt adják a beutalót csak ugye mivel nem kötelező,sokan nem mennek el 12 hét előtt.De ha neked alapból rossz volt,nem ártott volna elmenned.
2020. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!