Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik gerincferdülésesek, &...

Akik gerincferdülésesek, & úgy várnak babát hasukban, görnyedve szokták kihordani is, v már akkor figyelnek, h kihúzzák mindig magukat (hátukat egyenesen tartani), v állnak, ahogy alapból szoktak? Mert ha váltogatják, gondolom rossz a babának.

Figyelt kérdés

Tehát ugyanúgy kényelmesen, görnyedten állnak

Vagy mindig nagyon ügyelnek, hogy ki legyen egyenesedve a hátuk

Vagy váltogatják, hogy amikor eszükbe jut, kihúzzák magukat? (De az nyomorgatja a babát, nem?)


Nektek hogy volt. Nem olyan nagyon brutál gerincferdülésre gondolok, de kíváncsi vagyok bármilyen válaszra. Hogy vajon hogy jobb a babának, pl jó-e úgy is, hogy nem húzza ki magát valaki várandósság során?


Plusz, ha mondjuk 9 hónapig, vagy addig, amitől már nagy a baba (látszódó), onnantól a várandósság végéig, hogyha ugyanúgy jár az anyuka, akkor az az anyuka saját gerincében is kárt tehet, mert mondjuk a babával a hasában már alapból lekókad?

Ez az utolsó meg már onnan jött, hogy láttam egy öreg nénit, régen egyáltalán nem volt gerincferdülése; most meg úgy közlekedik, hogy kapaszkodik, de rátehénkedik, rágörnyed mindenre, amibe kapaszkodik, és most már viszont brutál gerincferdülése van. Mondjuk ő már 80 fölötti, és úgy tudom, csontritkulásos is; lehet, hogy ez is hozzájárul. De szóval mostanában kezdett ilyen brutál görnyedt lenni,mondjuk az utóbbi két hónapban, tehát nem fiatal kora óta, régóta ismerem.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. szept. 23. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj. Nyugodtan húzd ki magad, a babának semmi baja sem lesz.
2020. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld, de ennél kicsit bővebb választ is szeretnék.

Tehát most te a folyamatosan kihúzásról beszélsz; vagy ha valaki néha görnyedten áll, néha egyenesen; ahogy érzi.

Légyszi ezt még fejtsd ki, vagy fejtse ki valaki.


Köszönöm.

2020. szept. 23. 21:38
 3/9 A kérdező kommentje:
ezzel együtt nyugodtan görnyedhetek is, és váltogathatom is? (?)?)?)
2020. szept. 24. 00:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A baba jó helyen van a pocakodban, nincs rá hatással, hogy épp görnyedsz, vagy kihúzod magad. Akár másodpercenként is váltogathatod.
2020. szept. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gerincferduleses vagyok, meg meg van alul egy osszecsontosodasom is(allitolag veleszuletett, tavaly derult ki MRI utan,mert beakadtam) Tornazom, igaz mar nem minden nap, mint az elejen, miota beleptem a 3.trimeszterbe ovatosabban, heti 2x 3x, de kifejezetten hasznos a kismama gerinc torna, illetve a labdan is nagyon jo. Nekem nem a derekam faj, hanem a farokcsontom/porcom, neha eleg rendesen... Egyebkent nem kell gornyedni, en igyekszem kihuzni magam, s figyelni, hogy legyen egy helyes testtartasom. Par gerinc erosito gyakorlat, atmozgatas nagyon jol tud esni :)
2020. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezekre is mentek a zöldek.
2020. szept. 24. 17:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát hiába próbáltam kihúzni magam, nem tudtam úgy menni már a 7. hónap környékén se. Mondjuk maximum 15kg-t híztam a terhességem alatt, szóval szinte azt éreztem alig bírom el. Ja, és enyhe gerincferdülésem van, legalábbis az orvos szerint. Még anno általános iskolás koromban 4 évig minden héten szerdán gyógytornára is jártam. Plusz lúdtalp.
2020. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre is ment a zöld .
2020. szept. 25. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokat segit gerinctornák és kismama tornák terhesség alatt. Gerinc ferdülésnél pocakosan, mikro az láthato kivülről nehéz kiegyenesedni és kihuzni magad.görnyedtségtől és kihuzod magad és pocidat kinyomod nem lesz baja
2022. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!