Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hónap próbálkozás után...

Hány hónap próbálkozás után érdemes orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
Van három gyerekem, olyan szerencsés vagyok hogy mind a három elsőre összejött. Majd most augusztus óta próbálkozunk de semmi. Tehát 5. Próbálkozós hónap és megint megjött ma.. Kicsit furcsa. Vagy ez még belefér? Nézem a peteérésemet, figyelem a nyákot, együttléteket próbálom pontosan belőni a termékeny időszakban meg meg is érzem a pé-t. Kezdek kicsit türelmetlen lenni. :( Nektek mikir jött össze?
2020. dec. 16. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én a harmadik hónap után elmentem magán vérvételre (ciklus eleje/vége), amire a dokim azt mondta minden a legnagyobb rendben, össze fog jönni. Eltelt két hónap és még mindig semmi. 30 éves vagyok, azt mondta, ha a 6-7. "célzott" próbálkozás sem jön össze, akkor elkezdjük a kivizsgálást (sperma vizsgálat, peteérés nyomonkövetés, átjárhatósági, stb.)

Szerintem ennél többet nem érdemes várni. Ha "jókor" (is) együtt vagytok, akkor 6-7 próbálkozásból a semmi (mégcsak kémiai sem) baljós. Én a lelkem mélyén érzem, hogy valami nem oké és ha tippelnem kéne, akkor szerintem a férjemmel. Nem tudom miért. Megérzés.

2020. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Szerintem hallgass a megérzéseidre! Küld el a párod egy spermiogramra. Nem egy egetverő összeg, és legalább ennyivel is előrébb vagytok. Ha jó lesz az eredménye, akkor próbálkozhattok tovább. Nagyon sokszor van gond férfi oldalon is!


Persze fontos, hogy a férjed ebben partner legyen és ne vegye zokon a noszogatásod.

2020. dec. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Bár az ellene szól, hogy 3 gyermeked van már a férjedtől. Így mondjuk kisebb az esélye, hogy vele gond lenne. (előző voltam)
2020. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk most lesz egy éve (azt hiszem a 11. hónapban járunk). Múlt hónapban voltam nőgyógyásznál a szokásos évi rákszűrésen, akkor említettem, hogy próbálkozunk és nem sikerül. A nőgyogyászom azt mondta, a férfivel kell kezdeni, mondjuk azt hozzátenném, hogy a nőt is ki kell vizsgálni ettől függetlenül ha jó, ha rossz a férfi eredménye. De ugye az kevésbé fájdalmas. Én amúgy sejtettem, hogy a férjemmel lesz gond, vagy legalábbis vele IS, mivel az én ciklusom rendszeres, peteérésem is van. A férjem eredménye valóban rossz lett. Mi nem sietünk igazából, szépen lassan szeretnénk haladni és közben reménykedni, hátha összejön, bár valószínű sokáig fog tartani. Majd aztán én is megcsináltatom a részletesebb vizsgálatokat, mert attól, hogy a férjemnek gondja van, még semmi nem garantálja, hogy pl. nem átjárhatatlan a petevezetékem...
2020. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!