Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3. napi FSH és ösztradiol...

3. napi FSH és ösztradiol eredmény?

Figyelt kérdés
3. napi FSH és ösztradiol értéknek ez normális? FSH: 5,82 IU/L, ösztradiol: 149 pmol/L. Tudom, hogy kellene a többi hormon, de most csak ezt nézték + ekkor volt hüvelyi ultrahang vizsgálat. Külföldön élek, sajnos nem egyszerű intézni jelenleg a vizsgálatokat. Az már korábban kiderült, hogy vannak ciszták a petefészkemben. Az előző hormon vizsgálataim emelkedett AMH és DHEAS értéket mutattak. 3 pontos terheléses vizsgálat szerint nincs IR-em, de elkezdtem diétázni és mozogni. 5 kiló túlsúlyom volt, 3 kilót már leadtam, de nem megy gyorsan. Hosszú ciklusaim vannak, nem jön a baba, ezért kezdtem a vizsgálatokat. A ciklus nem rendeződik egyelőre, 2-3 havonta jön meg :( . Az orvossal csak január vége felé tudok újra találkozni. Valakinek valami ötlet, hogy most miért csak ezt a két értéket kérte?

2020. dec. 22. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából pontosabb választ lehetne adni, ha egy teljes hormonpanelt vizsgálna. Az osztradiol és fsh értékek megmutatják, hogy elindul e a peteérés az adott ciklusban. A magasabb AMH érték utalhat pcos-re, amit megerősít a cisztikus képlet a petefészekben. Ne aggódj, ez nem akkora baj. Érdemes lenne egy átjárhatóságit is csináltatni, valamint a férjednél egy spermavizsgálatot. Illetve még annyi, hogy ha majd a stimulációs fázisban leszel, akkor elég körültekintően kell kezelni, mert a magas AMH mellett nagyon könnyű a túlstimuláció.
2020. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzáfűznék, hogy a DHEAS hormonod is a pcos számlájára írható. Mindenképp tartsd a diétát, illetve a sportot, valamint jó lenne, ha konzultálnál egy endokrinológussal vagy meddőségi szakorvossal, hogy egy esetleges merckformin hatóanyagú gyógyszer szedése nem e javallott.
2020. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Meddőségi központ orvosa utalt be a vizsgálatokra. Ez már a sokadik vérvétel volt. Korábban volt teljes panel, ami a fent leírt eltéréseket mutatta. Most pedig csak ezt a két értéket kérte, ezt nem értettem. E-mailben küldik most a beutalókat is és elég nehézkes a kommunikáció 😑. Múlt hónapban voltam átjárhatósági vizsgálatom, nincs probléma. A gyógyszerre rá fogok kérdezni. Most inofolicot szedek fél éve, de nem javult a ciklusom. A férjem kivizsgálása is tervben van. Remélem lesz végre valami előrelépés. 34 éves vagyok és nem hiszek abban, hogy “majd jön ha szeretne”. Ha így lenne, akkor nem lenne ennyi nehéz sorsú gyerek, sem ennyi remény vesztett meddő pár.
2020. dec. 23. 04:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!