Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan aki ovuláció...

Van itt olyan aki ovuláció után esett teherbe?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi,van-e olyan,aki úgy véli, ovuláció után esett teherbe,meggyőződèse szerint igazolva volt az ovuláció (teszt,hőmérőzés,stb) és ez utáni ~2 hétben fogant babája. Ugye kizárt,hogy ovuláció után foganjon, csak előtte 4-5 nappal illetve utána 2 nappal lehetséges. (Spermium akár 5 napig is elèl a méhben,illetve utána 2 nap azért,mert dupla ovuláció,azaz ikrek esetèn első ovu után hamar jön a következő).

2021. jan. 4. 09:00
A kérdező szavazást indított:
Estem teherbe ovu után, úgy,hogy igazoltan tudom,volt ovu
Nem estem teherbe,csak a termékeny időszakban
Valószínűleg utána estem teherbe,de nem tudom pontosan mikor volt ovu
18 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

"Ugye kizárt,hogy ovuláció után foganjon"

Nem.

2021. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egy ismerősöm a menstruációja utolsó napján esett teherbe. Nem csak ovuláció környékén lehet
2021. jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Miért nem kizárt? Ovuláció egy hónapban 1x van normál esetben, és random nem történik peteèrès. Egy hónapig készül a szervezet arra,egy összetett folyamatra,nem fog random bekövetkezni.

Egyébként a menstruáció utolsó napja simán lehetséges,ha rövid a ciklus és pl már a 8-10.napon ovuláció van....ilyenkor a menstruáció 4.napján történt szex során a spermiumok a 8.napig simán életben vannak. Szóval azért írtam,hogy ovu után. Mert előtte eléggé változó,van,akinek 8.napon is van,van,akinek 23. (Hozzáteszem,nekem volt már 13 és 23.napon is igazoltan!)

2021. jan. 4. 09:17
 4/22 A kérdező kommentje:

Egyébként itt eléggé érthetően,mindenki számára világosan le van írva, miért nincs random peteérés.

[link]

2021. jan. 4. 09:18
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Jó ha szerinted nincs ilyen, akkor minek kérdezed? Igaz, hogy sok nő összevissza esik teherbe a ciklusába, sokan pedig évekig nem, pedig mindent megpróbálnak.

Ha szerinted ilyen nincs, rendben van, akkor nincs. De miért kérdezed akkor meg, hogy van-e ha nem hiszed el? :D

2021. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
De van random peteérés. Szerinted hogyan lesznek azok az ikrek, akik között igazoltan van 1 hét korbeli különbség? Bizonyítottan az egyik később fogant.
2021. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok rá,hogy mi a véleménye azoknak a nőknek,akik pontosan figyelik a ciklust😄
2021. jan. 4. 09:27
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztában vagyok a ciklusommal, sőt, sokat foglalkoztam a termékenységtudattal. De ahogy az általad linkelt oldal szerzője mindig hangsúlyozza: (a hormonmentes oldalt egy bizonyos Janka nevű nő vezeti) a termékenység nem annyi, hogy a hónap egyharmadába jön egy nyúlósabb nyák belőled.

Ő is szervez ilyen tanfolyamot, és ott elmagyarázza, hogy miért lehet random peteérés, miért történhet megtermékenyülés más napokon is. Illetve, hogy ennek mi a jele, miért kell figyelj magadra minden nap, stb.

Ha termékenységtudatos módszerrel akarsz védekezni, akkor inkább fizess 50+ ezret a tanfolyamra, mert hanem az abortuszra adhatsz ki ennyi pénzt.


Egyszóval: igen, lehetsz terhes akkor is, ha már távozott belőled minden tojásfehérje állagú méhnyaknyák-

2021. jan. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%
Menzesz utolsó napján több esély van teherbe esni, mint ovuláció után. Szerintem, aki ovuláció után esik teherbe, annak vagy két peteérése volt abban a hónapban (van ilyen is, sőt még ritkábban olyan is akadt már, aki több hetes/hónapos terhesen lett terhes, ez a szuperfötáció), vagy csak mégsem akkor volt, csak azt hitte (ha egyáltalán figyelte). Itt sokan írtak már ki kérdést, hogy a terhességük sokkal fiatalabb, mint menzesztől lennie kellene és csak 8. héten lett szívhang. Ugye a petesejt csak kb. egy napig megtermékenyíthető, míg a hímivarsejtek (ritkán) akár egy hétig is megvárják, viszont az ovuláció utáni 14 nap sem szentírás, van, akinek jóval rövidebb, mégis sikerül a baba (valakinek meg pont ezért nem jön össze, hiába van peteérése). Így minél közelebb van a menzesz, illetve a menzesz első 1-2 napján elvileg a legesélytelenebb, de ezeken sem nulla.
2021. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#6 az igazolt egy hét nem úgy igazolt,hogy később fogant. Ha valaki terhes és azt mondja az orvos,hogy 6 hetes terhes,akkor az utolsó menstruáció első napjától számítva 6 hét.... ennél pintosabbat nem mondanak,hogy melyik nap történt mégis. Akkor honnan tudnák már hogy egy hét különbség?:'D


#8

Nem azt mondtam,hogy nyákot nézzünk csak. Hanem szépen kirajzolódik a hőgörbén,hogy mikor volt ovu. Ha látom,hogy pl 13.napon volt ovu , szépen fel is ment a hő luteális fázisba,akkor onnantól kezdve már nincs mit megtermékenyíteni.

2021. jan. 4. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!