Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felelőtlenség lenne diplomás...

Felelőtlenség lenne diplomás gyedre szülni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk már nagyon kisbabát a párommal. Azt beszéltük, hogy amikor végzek az egyetemen és sikerül teherbeesnem akkor járna a diplomás gyed, ami kb. annyi mint a gyes.

Azonban még a szakmámban sosem dolgoztam csak diákmunkáztam ezért nem tudom mennyire lenne felelőtlen döntés.


Óvónőnek tanulok egyébként és a képzés során sok gyakorlatunk van.

Mire végzek meg lesz 6 hónap gyakorlatom óvodában. Így igazából ilyen jellegű tapasztalatom lesz.

Azt gondolom jobb lenne gyermek, gyermekek után elmenni dolgozni.


Köszönöm előre is a segítséget és a véleményt.



2021. jan. 10. 22:51
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok egyébként.
2021. jan. 10. 22:52
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

Én pontosan az ellenkezőjét gondolom, hogy jobb kipróbàlni gyermek /gyermekek előtt a nagybetus életet kicsit.


Egy-két évig dolgoznék, mielőtt szülni megyek, pont azért, hogy utána könnyebben visszaterhessek a munka világába.


És még akkor is nagyon fiatal leszel.


De ebben csak te dönthetsz.

2021. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem felelőtlenség egyáltalán. Én tanárnak tanulok, párommal mi is így csináljuk. Anyámnak nem tetszik a dolog, de a férjemmel megbeszéltük és bevállaltuk így. Egyedül a ti döntésetek. Óvónőként meg szerintem nem maradsz munka nélkül sokáig.
2021. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%

Ha végzel, utána teherbe esel, akkor nem jár a diplomás gyed, ha nem dolgozol.


A párodról nem írsz semmit. Dolgozik? Mennyire biztos a helye?


Igazából végig kell gondolni, hogy van-e hol lakni, mennyi pénzből tudtok gazdálkodni. A gyerek fél éves korától az apa is kaphatja a gyedet úgy, hogy mellette dolgozik.

A gyes kb 25ezer Ft, pont elég kb a pelenkára.


Én amúgy azt tanácsolnám, hogy előbb kezdjetek közös életét, még az sem derült ki hogy együtt laktok-e. Házasodjatok meg, kezdj el dolgozni és majd jön a baba, ha jönnie kell.

2021. jan. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj. Azis lehet hogy nem esel teherbe rögtön, hanem évek múlva. De én a helyedben dolgoznek előtte 1 évet minimum, és nem a "semmire szülnek" bármikor bármi történhet, pl elveszti a párod a munkahelyet, baleset éri és nem tud dolgozni.. Na szóval érted.

Szóval a helyedben én meg dolgoznék, aztán jöhet a baba :)

2021. jan. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
A gyes huszonparezer forint. Nem hinnem, hogy kapsz diplomás gyedet nulla munka nélkül. Mi lenne a gyed szamitasanak az alapja? 🤔
2021. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!:)

Nekem még 1,5 év múlva lesz csak vége az egyetemnek.

2022-ben lesz az esküvőnk.

A ház már meg van ahol élni fogunk. Szüleimtől kaptuk, mert elköltöztek egy nagyobb házba és meghagyták nekünk. Fizetnünk nem kell érte, tudják, hogy mi is szeretnénk majd nagyobbat, ha lesz rá pénzünk el lesz adva és a ház árát majd megkapják. De nem követelik, nem siettetik ezt.

Páromnak mire összeházásodunk meg lesz a 3 év munkaviszonya, diplomásként dolgozik már, stabil állása van szerencsére.

Úgyhogy azt gondolom anyagi hátránya nincsen.


Úgy terveztem, amint végzek elkezdek dolgozni és már a baba ügyön is rajta lennénk a párommal, amíg tudok dolgoznék.

Csak az a baj, hogy nem tudom ezt a munkáltatók hogy fogadnák. Meg a gyerekeknek se lenne jó, ha nevelési év közben csak úgy elmennék.

Úgyhogy azon is gondolkozom, hogy valami más munkakörben dolgoznék egy kicsit, hogy legyen egy kis pénz és ne üljek otthon.


A diplomás gyedhez azonban a vegzéstől számított egy éven belül meg kell születnie a babának, ezért sokat várni sem lehet vele.



Párom benne van abban is, hogy egyből baba es abban is hogy egy évet még dolgozzak. De ő is úgy gondolja, hogy sok idő még, ha még egy évet dolgozok, innentől számítva csak 3,5 év múlva lehetne kb. Babánk, ha rögtön összejön és ez olyan sok idő a számunkra, főleg, hogy már igazából késznek érezzük magunkat arra, hogy 2023 elején legyen gyerekünk.


Szüleink szerint döntsünk úgy ahogy szeretnénk. Úgyhogy igazából nem ellenzi senki sem. Csak kicsit abból a szempontból rossz, hogy testvérem és párom tesójának felesége is dolgozik, már meg van az egy évük, bár ők hamarabb is elkezdtek dolgozni, mert nem jártak egyetemre. És kicsit rosszul érzem magam miatta. Sógornőmön egyszer nagyon mondta, hogy neki már meg van az egy év es hogy mindenkinek meg kell legyen, aki szülni szeretne.

:(

2021. jan. 10. 23:51
 8/30 A kérdező kommentje:

A diplomás gyedhez én úgy tudom nem kell munkaviszonynak lennie.

Tehát olyan 110 ezer forint körül kap az a nő, aki jogosult rá.

Ezt azért is gondolom, hogy nem kell, mert az egyetemünkön tanul egy lány, aki 110 ezret kap minden hónapban, mert az egyetem mellett szült és természetesen neki sincs

És nem is volt munkaviszonya.


Ezért gondolom, hogy attól, hogy már akkor nem leszek egyetemista még ugyanúgy jár!


Hiszen egy feltétele van! Az hogy egyetemre járjak mikor megszuletik vagy egyetem elvegzeset kovetoen egy even belul szulessen meg!

2021. jan. 10. 23:54
 9/30 A kérdező kommentje:

Én ha óvónőnek dolgoznék is 130 korul kapnék. Tehát szerintem nem lennénk sokkal gazdagabbak, ha elmennék dolgozni.

Természetesen amíg bírnék és tudnék dolgoznék míg meg nem születik.

2021. jan. 10. 23:55
 10/30 A kérdező kommentje:

Illetve, ha nem a diplomas gyed, akkor apa után is lehet kapni ~100 ezer körül.


Tudom ebből semmi sincs tőlem.


De nyáron júni.júli és augusztusban folyton dolgozom már 16 éves korom óta és ösztöndíjas vagyok. Így van már sok félre tett pénzem és addig is fogok. Tavaly es msot suli mellett is dolgozom péntekenként és szombatonként.


Sose koltom el, mert a kozos eletunkre gyujtok.

2021. jan. 10. 23:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!