Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett kimaradhat a menstruáció?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja szedem a Yadine fogamzásgátlót. Az első hónapokban mindig napokkal korábban, 17-18 napokra jött meg. Most pedig 3 napja késik,közben viszont folyamatosan van egy megjön érzésem.

Ebben a hónapban volt egy alkalom ,mikor elfelejtettem bevenni a tablettát, de azt 13-14 óra múlva pótoltam is. Egyébként mindig időben,pontosam bevettem a gyógyszert.

Emellett nem tudom hogy az még mennyire befolyásolja ,de mostanában gyakran volt olyan,hogy fogyasztottam alkoholt.

Lehet baj,vagy ne aggódjak ennyi miatt? Normális az,ha gyógyszer szedése mellett kimarad a menstruáció?



2021. jan. 14. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Terhes nem hinném, hogy vagy. Az alkohol nem befolyásolja (hacsak nem hánytad ki), az az egy alkalom késői bevétel meg semmi. Ha tényleg nem jön meg a megvonásos vérzés, akkor jelezni kell a nőgyógyásznak, és másik gyógyszert kell felírjon, mert nem normális ha nem jön meg a gyógyszermentes napokon, akkor az a gyógyszer Neked nem megfelelő.
2021. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A yadinet 2 hónap után dobtam a kukába. Nálam folyamatosan pecsételő vérzés volt jelen. Amikor 3.hete tartott felhívtam a doki de csak annyit mondott nem szokta meg még a szervezetem (3 év kihagyás után kezdtem újra tablettát szedni). De mikor megjött,akkor 2 napig tartott. Majd pár nap szünet után újra kezdődött a pecsételés. Még a második tab.mentes idő előtt felhívtam hogx írjon mást,ezt nem szedem tovább.
2021. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Én azért a helyedben csinálnék egy tesztet ha szeretkeztel a hónapban.

Ha negatív vagy nem voltál senkivel akkor mindenképp nőgyógyász

Sok sikert

2021. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Fogamzásgátló szedésénél nincs menstruáció, csak megvonásos vérzés. A ciklus 17-18.napján úgynevezett áttöréses vérzésed lehetett, amit alacsony progeszteron szint tud okozni. Mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, mert egyáltalán nem jól működik a tabletta. Én 8 évig szedtem Yadine-t teljesen problémamentesen. Utána simán teherbe is estem, amikor úgy akartam. De sajnos nagyon sokaknak nem válik be a Yadine.
2021. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. óta szedtem Yadine-t. Decemberben hagytam abba. Én ilyet sose tapasztaltam. Mindig a 7 napos szünet 3-6. napján kezdődött a megvonásos vérzés.
2021. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!