Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezd el dobogni a...

Mikor kezd el dobogni a magzat szíve?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a fogantatástól számított 22 nap.

Tehát a fogantatás az az ovuláció napja+22 nap?



2021. jan. 17. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Akkor még nem magzat, hanem embrió és nem szív, hanem a szívcső.

Változó, hogy mikor, nem lehet ezt napra pontosan ráhúzni egy terhességre sem :)

2021. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Így van

Embríó

Szívcső ( ebből alakul ki a Szív)

Valóban 21-22 nap


De az igazi fogantatást csak tippelni lehet, emiatt változó


6-7 hét környékén lehet látni

2021. jan. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

A terhesség 6. hete környékén, vagyis az előző menstruáció első napjától számítva a 42. nap tájékán. Ha a 14. napon volt az ovulációd, akkor 28 nappal a fogantatás után jön ki ez a szám. De minthogy nem tudni, hogy a fogantatás ténylegesen az ovulációkor történt meg, vagy mondjuk utána 1-2 nappal, esetleg hamarabb volt az ovuláció és nem 14. hanem már a 12. napon kilökődött a petesejt (ami teljesen normális egy rendszeres ciklus esetén is, de ha pl 30 napos ciklusokkal számolunk, akkor is eltolódhat ez valamilyen irányba) és rögtön aznap már találkozott is spermiummal, ezért ezt így napra pontosan képtelenség megmondani.


7-8 hetes terhesség esetén már szinte biztos, hogy lesz szívhang, akkor is, ha később fogant a baba.

2021. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az ovuláció napja biztos, ovuteszteltem meg hőgörbét vezettem :)
2021. jan. 17. 09:48
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
A fiammal 5 hetes terhesen voltam nőgyógyásznál, és már volt mérhető szívhangja.
2021. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
1est miért pontoztátok le? Igaza van
2021. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit. Szerintem azok szórakoznak, akik nem szólnak hozzá a kérdéshez...
2021. jan. 17. 12:10
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Hiába akkor volt ovulációd... a megtermékenyítés és a beágyazódás nem fix idejű


De a 6. Hét közepe tuti

2021. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A fogantatás az ovu után 12 órán belül történik, mert tovább nem fogamzóképes a petesejt. 1-2 nappal ovu után kizárt. Max. az történhet, hogy az ovu előtt 1-2-3 nappal volt együttlét, ebből voltak még spermiumok a petevezetőben. Tehát a szex és a fogantatás közt lehet pár nap difi, de az ovu és a fogantatás közt nem.

A kérdés inkább az, hogy lehet-e teljesen biztosra tudni, hogy melyik nap volt az ovu. Ha hőgörbézel, lh-tesztelsz akkor valószínűsíthető, ha uh-val is figyelik, akkor meg biztos.

2021. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 5+6-nál már volt szívpulzálás, hallottuk és láttuk is. 🥰
2021. jan. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!