Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után mennyi idő múltán foganhat meg a magzat?

Figyelt kérdés

Szeptember végén hagytam abba a fogamzásgátló tabletta szedését.

Tegnap voltam nőgyógyásznál, mivel nagyon görcsölt már 2 hete a hasam. A doki nem látott semmilyen rendellenességet, nyálkahártya vastagságnak 5,3mm-ert mért, amelyet határesetnek mondott. Folsav szedést javasolt, illetve azt, hogy próbálkozzunk.



2020. okt. 20. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon emberfüggő,hogy kinek mennyi idő után sikerül.Nekem pl. 1év után,de a barátnőméknek már az első hónapban.Ezt senki se tudja pontosan megmondani.Ha eljön az idő,megfogan a pici:)Sok sikert kívánok
2020. okt. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A ciklusod melyik részén volt 5,3 mm a méhnyálkahártya? A sikeres beágyazódáshoz egyébként legalább 8/11 mm-t említett a dokim, hogy szükséges.
2020. okt. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az abbahagyást követő ciklusban már megfoganhat.
2020. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
15 napja nem menstruálok, azóta van az 5,3-as nyálkahártya. Két és fél évig szedtem a tablettát. Van egy lassan 3 éves kisfiam, ő szinte azonnal megfogant. Persze nem kell siettetni az eseményeket, de szeretnénk a párommal mégegy pici babát. Nekem nem mondta a doki, hogy hány mm-nek kell lennie a nyálkahártyának. Sietni kellett, mert sokan várakoztak... 5 percet ha voltam bent vizsgálattal, öltözéssel együtt... Nem lettem sokkal okosabb a doki által, vagy legalábbis újdonságot nem mondott.
2020. okt. 20. 09:06
 5/10 anonim ***** válasza:

A méhnyálkahártya ugye leválik a menzesszel és újra felépül, így a következő menzesz előtt a legvastagabb, akkor jó érték az, amit 2-es írt, hogy jobban bele tudjon tapadni babakezdemény. Ha vékony, kevés a menzeszed, E-vitamint szedhetsz, attól vastagabb lesz, ill. C-vitamin jót tesz az érfalaknak.

Sok nőnek a fogamzásgátló utáni az első ciklusban túlkompenzál a teste, és akár ikreknek is nagyobb az esélye, és persze olyan is van, akinek meg tönkre vágja a hormonjait a fogamzásgátló és lassan, hónapok alatt áll vissza. Statisztikailag meg 3 ciklus az átlag 30 éves kor alatt, afölött már 5, 35 fölött már 8... nem meddő, rendszeresen szexelő pároknál. Ebben persze van olyan, akinek elsőre sikerül és olyan is, akinek egy év múlva. És van, hogy az első gyerek hamar összejön, a második nem, vagy pont fordítva. Ha nem sürgős (mert nem negyvenes vagy az utolsó pillanatban), akkor egy év sikertelenség után szoktak kivizsgálást javasolni - első körben a férfinak, mert nála is változhat életkorral, akárcsak életmód miatt is a katonák mennyisége és fickóssága. szóval ha csak most kezdtétek, akkor nem kell kétségbe esni, hogy nem sikerül azonnal, mert az a ritkább.

2020. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
30 alatti vagyok igen. Csak megdöbbentő, hogy a szervezet ennyire harsányan reagál a változásra. Érzékenyek lettek a melleim is, ami a menstruáció alatt nem volt rám jellemző. Türelmesen várok.
2020. okt. 20. 11:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb 10 évig szedtem egyhuzamban a gyógyszert. Februárban abbahagytam, akkor rendesen meg is jött. Márciusban pár nap késéssel szintén megjött. Áprilisban már hiába vártam. 2 hét "késés" után teszteltem pozitívat. Később kiderült, hogy ikrek. 34 voltam akkor.
2020. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én augusztus közepén hagytam abba a fogamzásgátlót. Azóta ez a 2. próbálkozós hónapunk, az elsőben nem sikerült.

Gondold el, a gyógyszer abbahagyása utáni első menstruációm előtt 10 nappal kb elkezdtem nagyon szédülni, hányingerem volt, többször majdnem elájultam, majd volt egy 7 napig tartó vérzésem, amiből az első 3 nap úgy telt, hogy ömlött belőlem a vér. Előtte nem voltak ilyen problémáim, de már kezdtem megijedni, aztán, amikor megjött, akkor enyhült minden. Remélem, hogy innentől minden oké lesz és sikerül is a pici.

Szerintem nagyon szervezetfüggő, hogy kinek mikor jön össze a baba akár szedett előtte fogamzásgátlót, akár nem.

Egyébként nekünk első baba lenne. :)

Drukkolok nektek!:))

2020. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 évig szedtem tablettát, szeptemberben raktam le, kov ev márciusban terhes lettem, de az sajnos elhalt. Aztán meg azeven megint terhes lettem és következő évben (tavaly) szültem 😊
2020. okt. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy drukkoltok, aranyosak vagytok! :)

Most tartok a 17.napnál, az utolsó menstruáció óta.

2017-ben a kisfiam is gyógyszer letétele után fogant meg. 2 hónapnak kellett eltelnie, mire UH-n is láthatóvá vált.

Eddig nem volt pecsételő vérzésem, csak erős görcseim, mell duzzanat, mellbimbó érzékenység, de olyan, hogy a párom nem érhet oda, mert csillagokat látok.

Akik ugyanúgy baba projektben vannak, azoknak sikeres próbálkozást kívánok! :)

A további fejleményeket is kommentelem kis idő múlva, hátha ezzel több leendő anyukának is tudok segíteni. :)

2020. okt. 21. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!