Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek 30 éves kor körül...

Szerintetek 30 éves kor körül nem késő gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

egészségügyi szempotból egy nőnek? vagy az már nagyon késő?

Sajnos jelenleg a kialakult helyzet miatt nem tudok gyereket vállalni de már most nagyon szeretnék.Csak ez a virus helyzet nagyon rosszkor jött és nem tudom mi lesz 30 éves koromra,lehet csak akkor fogok ugy állni anyagilag de az is lehet hogy soha nem fog elmulni a virus és ez miatt soha nem is lesz gyerekem.



2021. jan. 22. 13:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2021. jan. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
71%

30 még nem annyira késő. Az átlag amúgy 28, de vedd figyelembe hogy a 'kisebbség' azért szépen lefelé húzza az átlagot. Szóval a fehér értelmiségi magyar nők között valószínűleg inkább 30 vagy picit felette lenne az átlag.


Így 30 évesen szülni igazából nem késő. De aki 30 évesen még csak ott tart, hogy keresi a párját az már azért annyira nem a legjobb helyzet szerintem. Mondjuk rámegy 1-2 év az igazi megtalálására, pár évet szerintem érdemes együtt élni gyerek nélkül. Aztán ha mégse ő lenne az igazi akkor igencsak szoros lesz a határidő, hogy 40 előtt beleferjen 2-3-4 gyerek.

2021. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen szültem, minden rendben volt.
2021. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem az annyira még nem késő, hiszen nem vagy még öreg. De azért az évek múlásával a vetélésnek, komplikációknak, genetikai betegségeknek jelentősen nő a valószínűsége, plusz a regenerálódás is lassabb lehet. Azért ezt is vedd figyelembe. Mert értem én hogy ma már nem divat huszonévesen szülni, hanem már inkább a 40 felé tolódik a gyerekvállalás, de azért meg lehet nézni hogy mennyivel több autista, ilyen olyan szindrómás, beteg gyerek van manapság. A másik felének meg figyelemzavara, viselkedészavara van, szemtelen, elkorcsosul, mert a szülők akik vállalták, lepasszolták az államnak mert a hosszú munkahelyi évek tönkretették az idegeiket, és a saját gyerekükhöz sincs már türelmük.
2021. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sok 30 feletti nő fittebb, egészségesebb, mint néhány huszonéves társa. Nekem az orvos mondta anno, hogy nem igazán a kor számít, hanem a test állapota. A hormonális egyensúly sem csak a kor függvénye. Egy túlsúlyos, elhanyagolt huszonéves test nem biztos, hogy jobb állapotban van hormonálisan, mint egy 35 éves fitt.
2021. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 38évesen sem volt késő, tehát a válaszom: nem.
2021. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
96%
Most 30 vagyok.10 éve küzdünk a babáért...ha 40 évesen sikerül akkor se érdekel senki véleménye.
2021. jan. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

14 ez hülyeség. Semmivel sincs több komplikált gyerek mint régen. En magam is “disz”-es gyerek vagyok. Csak akkoriban meg azt mondtak, hülye matekbol nem azt hogy diszkalkulias. Kapásból mondok neked 2 olyan osztálytársamat, akik most SNI-sek lennének. Nem beszélve arról aki dadogott, vagy beszedhibas volt. Csak ezeket már másképp hívják és foglalkoznak vele. Vagy pl anno az en gerincferdulesemmel és ludtalpammal senki nem foglalkozott most meg 31 évesen sérv és meszesedesek a jutalmam. Manapság már a babákat is korrigálják, ha kell.

Tény, hogy manapság rengetegen nem nevelik a gyereküket normálisan és kis bunkókkal tele van minden, de ez nem az a része, ami valami konkrét diagnosztizálható dologból fakad és az anya eletkoraval függ össze. SNI stb. nincs több mint régen, csak akkor nem tudtak róla és vagy nem foglalkoztak vele, elkonyveltek, hogy hát ez a gyerek hülye aztan jovan.

Az meg, hogy valaki rá se szól a gyerekere aki tombol pl a vonaton, valóban minősíthetetlen “gyereknevelés”? és rossz következményei lesznek de nem kell összemosni a kettőt és legkevesebb köze az anya eletkorahoz van.

2021. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Első gyerekemet 31 évesen szültem, első hónapban összejött. Másodikat 35 évesen, őt második hónapban sikerült összehozni. Ha ilyen termékeny voltam, aligha nevezhetjük kései próbálkozásnak.
2021. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
49%

Kovezzetek meg de szerintem ez nem korhoz kotott..

Mi az hogy pont 30 az idealis???

En 25 vagyok es mar rajta vagyunk, sot anyum is 25 volt mikor engem szult es szerintem a 25 egyaltalan nincs hamar, sot.

Szoval nem jelentenem ki hogy a 30 a legidealisabb. 20 evesen is lehet valaki nagyon jo anya!!!

2021. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!