Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha babatervezésben vagyunk...

Ha babatervezésben vagyunk mennyire gond ha közben energiaitalt, kávét, nagyon ritkán alkoholt iszok?

Figyelt kérdés
Nem védekezünk, gyakran vagyunk együtt, szóval bármikor teherbeeshetek, lehet már az vagyok, lehet csak fél év múlva. Vitaminokat szedek, nem dohányzom, alkoholt is max szombat este megiszok egy pohár pezsgőt vagy bort, napi egy kávét szoktam inni, illetve ha rákívánok akkor egy energiaitalt. Ez mondjuk kb havi 2 alkalom max. Ez okozhat problémát ha esetleg kiderülne hogy már jön a baba?
2021. febr. 8. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog gondot okozni.

Mindenesetre minden menzeszed első napján tesztelj egyet (ha megjön időre akkor nem kell), és így tudni fogod, ha már megfogant a baba.

1-2 hetes terhességnél még nem számít ha káros dolgokat csinálsz, elég akkor vigyázni ha már tudod h ott a baba (nőgyógyász mondta)

2021. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az szuper, köszönöm :)
2021. febr. 8. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem probléma. Terhesség alatt is napi 200mg koffein még teljesen biztonsággal fogyasztható (kb 2 eszpresszónyi kávé/4 zöld tea/2 doboz eneriaital - per NAP), az alkoholt meg nyilván amint megtudod a terhességet, úgyis leteszed, de pl nekem a nőgyógyászom mondta, hogy alkalmanként 1 pohár vörösborral igazán nem tudok ártani, az aktív alkoholizmus az, ami bizonyítottan árt a babának, havonta-kéthavonta egy koccintás meg 1-2 deci bor senkinek semmi. Ennek ellenére mondjuk nem ittam a terhességem alatt tudatosan, de pl már terhes voltam, csak még nem tudtam róla, amikor olyan istenesen berúgtam egy barátnőmmel valami házibuliban, rá két hétre teszteltem pozitívat (2 hét késés után, szóval technikailag már feltételezhettem volna, hogy baba van a dologban, nagyjából akkortájt kellett volna megjönnie, amikor az ominózus eset történt). Arról nem is beszélve, hogy gyaníthatóan a fogantatása is alkoholos befolyásoltság alatt történt. A kislányom majd' kicsattan az egészségtől. Most nem azt mondom, hogy biztatlak a terhesség alatti alkoholizálásra, csak hogy a babatervezést azt nyugodtan élvezzétek ki, később jó lesz erre az időszakra visszaemlékezni, mert még sokáig nem lesz hasonló.
2021. febr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3as neked is köszi 😊
2021. febr. 8. 14:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Négy egészséges gyerekem van, mind a 4 terhesség alatt napi 2 kávét ittam, orvosi javaslat alapján (annyira alacsony volt a vérnyomásom). Szóval a kávéval semmi gond, az mehet a pozitív teszt után is. Ennyit alkohol sem fog ártani, mondjuk, ha pozitívat tesztelsz, akkor a helyedben arról teljesen lemondanek, nem éri meg kockáztatni. A babatervezes alatt viszont nem lesz ennyi től bajotok.
2021. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!