Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés előtti vizsgálato...

Babatervezés előtti vizsgálatokat nem csinálnak sztk-ban?

Figyelt kérdés

Szeretném megnézetni, hogy minden rendben van - e velem. Nincs különös problémám, 1 hónapja próbálkozunk, csak jobb lenne tudni, hogy nincs akadálya a teherbeesésnek. Aggódós fajta vagyok, és nagyon megnyugtatna. Esélytelen, hogy ezeket a vizsgálatokat állami intézményben megcsinálják? Úgy látom, hogy itt mindenki magánorvoshoz jár, de én nem szeretnék elkölteni erre több 10-100 ezer forintot, ha nem feltétlen muszáj. Van erről bárkinek tapasztalata?


Előre is köszi a választ!


2021. márc. 8. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Van erre kifejezetten ingyenesen használható Reprodukciós Intézet kifejezésre keress rá. Pannon Reprodukciós Intézetet csak ajánlani tudom, kedvesek, profik, jó felszereléssel. De ha lehet, hogy hozzád közelebbit érdemes megkeresni.


SZTK-ról inkább nem nyilatkozom, mert ez hely függő.

2021. márc. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Normál esetben a rendes nögyogyászati vizsgálat során kiderülne ha gond van, arra gondolom jársz, ha minden oké felesleges lenne speciális vizsgálatokat végezni. 1 év sikertelenség után kezdenek el komolyabban vizsgálni, 35 év felett 6 hónap után, tb alapon.
2021. márc. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk munkahelyi stressz miatt 2 évig nem jött össze. Aztán váltottunk munkahelyet, 1 hónap alatt összejött. Ezt semmilyen nőgyógyász nem mondta volna meg.
2021. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ne...legyszine aggodj. Atlagosan a vedekezes nelkuli idoszak 3.-4. ciklusaban esikteherbe a no (ha ugy 25-35 kozott van). Tehat 1 havi probalkozas alatt kb van 24 orad teherbe esni, mert az ovulaciokor kiszabadulo petesejted 24 oraig el. A ferfiak spermaja 2-5 napig. Igy ha elsore nem jitt ossze ne rohangalj es foleg ne most terheld le az eüt van nekik eleg go djuk.

Ha a 5 honap mulva se estel teherbe, akkor kerj idopontotaz sztkba es mikor a doki elott vagy kezdj el sirni, hogy mar 2 eve nem vedekeztek es nem jon a baba es ketsegbeestel. Akkor fog esetleg kerni vervetelt hormonokra stb. De ha most elmesz es kozlod nem jitt ossze az elso peteresedre, akkor korberohog es joggal.

Babatervezes elott hacsak a csaladbannem tudsz valami halmozott genetikai betegsegrol vagy gyakori meddosegrol stb., akkor nem kell vizsgalatokat vegezni...nem szoktak sajna.

2021. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Évente egyszer úgyis illik elmenni rákszűrésre, sztk is van, engem normálisan, alaposan meg szoktak vizsgálni. Mióta covid van, az időpontokat is tartják nálunk. Jobb is túlesni rajta, mint terhesen piszkálni. Általános vérképet is kérhetsz a háziorvosodtól, tsh, vas, éhgyomri cukor. Szerintem ez bőven elég, ha nincs panaszod, rendszeres a menzeszed. Engem megnyugtatott egyszer egy egy czeizelendrés videóban hallottam, hogy egészséges pároknál 30 éves kor alatt 3 hónap, 35 alatt 5, fölötte már 8 hónap az átlag.
2021. márc. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, teljesen megkönnyebbültem. :) Éves szűrésen már több, mint egy éve nem voltam, úgyhogy már csak amiatt is mennék, de akkor megkérdezem ezeket, amiket mondtatok.
2021. márc. 9. 07:22
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy írták. A reprodukciós intézetek akkor érdekes, ha már nem jön össze egy ideje.
2021. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem, akinek nem jön össze, de ezt nem előzte meg semmilyen ismert nőgyógyászati gond, annak amúgy is inkább endokrinológusnál érdemes kezdenie, aki a hormonokat vizsgálja. Nagyon sok esetben ugyanis nem nőgyógyászati gond van a háttérben, hanem hormonális, a magán endokrinológus pedig nem annyira veszesen drága, de akár sztk alapon is lehet intézni, csak az lehet tovább fog tartani.
2021. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De csinálnak, ha indokolt és nincs covid.

Mivel ti 1 hónapja próbálkozok, egyrészt nem indokolt, másrészt covid van. Nem tudom feltűnt-e, de gyakorlatilag mindenhol lemondják a nem akut eseteket....

2021. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!