Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen tapasztalatotok van/vol...

Milyen tapasztalatotok van/volt a sporttal a teherbeesés, terhesség során? Szerintetek nehezítő tényező, vagy éppen ellenkezőleg? Főként a futásra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
Heti 40-60 km-t futok átlagosan már 4-5 éve konzisztensen, és kíváncsi vagyok, hogy ez vajon lehet-e hatással a teherbeesés gördülékenységére, illetve hogy mennyire ajánlott majd visszavennem ebből az intenzitásból. Nektek milyen tapasztalatotok volt a sporttal a várandósság vonatkozásában?

2021. márc. 19. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ne vegyél vissza. Semmilyen negatív hatása sincsen. Addig edz ameddig úgy érzed jónak. Amint tudsz szülés után nyugodtan kezdj el edzeni, de akkor fokozatosan, ovatosan.
2021. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, hogy mennyire "erőlteted meg" magad közben. Ha mindig ráhúzol, mert úgy esik jól az edzés, akkor lehet érdemesebb visszavenni a pulzustartományból, 140 köré vagy az alá, az intervalfutásokat, ha csinálsz, kihagyni.

Ugye a nehézséget az okozza, ha megterheled magad, mert akkor a kortizolszint növekszik, ami gond lehet a teherbeesésnél.

Ha laza tempóban futsz és bírod, akkor nyugodtan. Első trimeszterben mondjuk érdemes visszább venni a távból, mert a sok ütközés (még jó cipővel is) ártHAT. Nem biztos, hogy árt, de érdemes az óvatosságot megfontolni.

Ha viszont úgy érzed, mégsem bírod, akkor kell visszavenni.


Általában azoknak mondják akik előtte nem sportoltak, vagy nem olyan intenzíven, hogy ne próbálkozáskor kezdjenek félmaraton tréningbe meg nagy izomépítésbe, mert az ő szervezetüknek ez nagyobb kihívás.

2021. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Inkább csak pozitív hatása van a sportnak, az a defenzív medicina “véleménye”, hogy várandóság alatt senki ne csináljon semmit, mert akkor biztosan nem okolható senki és semmi, ha esetleg elvetél valaki. Én nemhogy előtte, de alatta is végig mozogtam, betöltött 40. héten is még volt edzésem, előtte bemelegítésként 5 km séta, ami persze nem sok, főleg hogy 20-30 kilométeres túrákhoz vagyok szokva, de az egy helyben fekvéshez képest mindenképpen valami. Meggyőződésem, hogy azért is tudtam megszülni a babám, mert volt hozzá fizikai erőm, holnap lesz 3 hetes, a hasam mérete konkrétan akkora, mint várandóság előtt, amit nem gondoltam volna, tekintettel arra, hogy a család nő tagjai közül mindenki alakja eléggé megsínylette a terhességet, de senki nem is mozgott még előtte sem. Ugyanez a helyzet a teherbe esésnél. Ha átgondolod, a Szavannán az ősasszony is valószínűleg komoly fizikai aktivitásnak volt kitéve.
2021. márc. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Azért a testzsir %-tol is függ. Ha túl sovány vagy akkor nehezebben esel teherbe.

Terhesen és szules után közvetlenül en nem futnék mert a holyagot jól tönkre lehet vágni. De úgyis érezni fogod amikor már nyomja a baba.

2021. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Pont ilyenkor nem szabad kísérletezni. Én is sportolok (kondi, aerobic, jóga felváltva), de a terhesség alatt teljesen abbahagytam mindent, csak sétáltam. Sosem bocsátottam volna meg magamnak, ha miattam lesz baj.


10 hónapig szoptattam, utána kezdtem újra. Az izmok emlékeznek, pár hét után a régi volt az állóképességem.


A szülés után diétáztam, nem súlyfelesleggel kezdtem mozogni.

2021. márc. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megértem, amit írsz! Köszi a válaszokat :)
2021. márc. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!