Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A középidős fájdalom feltételn...

A középidős fájdalom feltételnül jelezheti azt, hogy van peteérés ill. tüszőrepedés?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve hagytam abba a fogamzásgátlót, mivel babát szeretnék. Azóta van középidős fájdalmam, előtte soha életemben nem volt a fogamzásgátló mentes években. Sajnos eddig nem sikerült a teherbeesés. Ez a középidős fájdalom is elég furcsa nekem, van, hogy 8-10 napig is tart. Feszülést érzek minden hónapban először a jobb, majd 1-2 nap múlva a bal petefészkemnél, és ezen az oldalon kitart egy hétig is. Furcsa, hogy minden hónapban így van, hogy mindkettőt érzem. Nem rég volt cisztám is, ami szintén ezzel a kellemetlen feszítő érzéssel járt, de érdekes módon azt is a bal oldalom éreztem, pedig a jobb oldalon volt. Nőgyógyászati vizsgálatkor az orvos mindet teljesen rendben talált, mégsem esem teherbe. Lehet, hogy nincs is peteérésem, vagy tüszőrepedés? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Köszönöm

2021. márc. 22. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt fájdalom biztos hogy nem peteérés tünete. Az meg hogy van-e peteérésed, azt egy ultrahang követéses ciklussal megállapítható. Illetve hormonpanel segítségével is.
2021. márc. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig a leírt tünetek akár a peteérést is jelezhetik. DE ami fontosabb hogy peteérés nélkül is lehet. Nekem 3 mensim maradt el és középidő illetve mensi körül megvoltak a szokásos tünetek, nekem intenzívek is. Mégse volt ovum és még mensim sem.


Önmagában tünetekre nem lehet adni illetve ami nálad fura, hogy mindig sok napig érzed. Ugyan van néha, hogy ovu előtt egy héttel jelentkeznek tünetek, de ez ritka. Szóval lehet most valami más.


Hormonsort nézess 3-5napit és kb ciklus vége elött 7 nappal progit. Lehet mégis megint cisztád van.

2021. márc. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat! A ciszta most kizárt mert nem egészen egy hónapja voltam vizsgálaton az ultrahang nem mutatott semmi eltérést, a progeszteronom alacsony, ez biztos, ezért most duphastont szedek, de ennek ellenére is vannak és voltak ilyen tüneteim. Novemberben volt egy terhességem, sajnos vetéléssel végződött az 5. héten, azóta kb. havonta voltam az orvosnál,ha cisztám lenne ismét azt látta volna. Amikor a terhességem összejött, akkor is volt ilyen feszítős érzésem,jó erősen éreztem 5 napig.
2021. márc. 22. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

8-10 nap az nem középidő, maximum ha 50 napos ciklusod lenne...az ilyen fájdalmakra amúgy sem lehet hagyatkozni. Én pl. érzem minden hónapban a peteérést, de az a fájdalom kb. fél, egy órás, nagyon itnenzív, kisugároz az egész alhasamba. Nálam ez nagy valószínűséggel a tüszőrepedés, ezt 1x orvos is megerősítette, meg kb. fél évig mértem az ébredési hőmet, így én tudom, hogy van peteérésem minden hónapban. De az ilyen-olyan szurkálások nem jelentenek semmit, ezt összevissza érzem én az egész ciklusban.

Kövesse az orvos az ovulációdat, az a biztos. Az alacsony progeszteron sem túl jó jel, jelezheti azt, hogy nincs peteérésed.

2021. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!ovulációs vérzésed is szokott lenni?

Úgy fáj az egész alhasad olyankor, mintha sok gáz feszítenek, vagy ilyesmi? Nekem most volt egy ilyen a pozitív LH teszt estéjén, másnak pici véres nyákkal.

2023. szept. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!