Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek nem jött össze azonnal...

Akiknek nem jött össze azonnal a baba... milyen érzés meglátni a negatív tesztet, vagy amikor megjön a nem várt menstruáció? Milyen érzés ezt hónapról hónapra átélni?

Figyelt kérdés
Mi motivál, hogy újra meg újra nekifussatok, és ugyanolyan reménykedve teljen el a következő 2-4 hét a következő ciklus végéig?

2021. márc. 24. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

3 évig éltem át, hónapról-hónapra, mirespontán sikerült 😊

Az első alkalommal semmit nem éreztem, tudtam, hogy egészséges párnak átlag 1 év. Nekünk 3 lett 😊 Voltunk kivizsgáláson, baj egyikünknél sem volt.

De amikor sikerült teherbeesni, az minden elfelejtetett 😍

2021. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
7 év alatt havi 3-5 teszt. Hát na a negatívat órákig forgattam, persze már annyira néztem és akartam, hogy néha már odahalucináltam a csíkokat xD ezért a 3-5 teszt. Hát mindig rossz érzés volt. Én úgy voltam vele, a mai világban már csak annak nem lehet saját gyereke akinek nincs méhe. Így igazán sose láttam értelmét a feladásnak. A gyermek meg nem egy tárgy, hogy egyszer nagyon akarom, de ha nem kapom meg akkor ennyi volt. Ha egyszer szeretnék akkor ezt a vágyat semmi nem tudja eltűntetni. És hajt előre, hogy egyszer anya leszek. Nekem volt missed ab ikrekkel, igen, nagyon fájt, de tudtam, hogy összejöhet, hisz 5 év után sikerült, akkor is, ha rossz lett a vége. Ez erőt adott, és végül meglett az eredménye :)
2021. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Engem az első menstruációm viselt meg a legjobban, meg a második. Utána már tudtam, hogy nem lesz ez olyan könnyű.
2021. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk csak fél év volt. Tudtuk, hogy vannak kisebb nehézségek, nem minden ciklusom volt teljesen kerek. Hőmérőzéssel nagyjából tudtam követni, hogy mi az ábra. De annyira nem éreztem csalódást, mikor megjött, mert belül biztos voltam benne, hogy úgysem fog sikerülni. Aztán januárban pozitív lett a teszt. De 5 nap késést vártam, teljesen arra számítottam, hogy meg fog jönni. Pedig magasabb volt a hőm, mint bármikor előtte, már vagy 20 napja fönn volt, ami önmagában erős terhességi jel. Azért a két csíkocskának már elhittem, hogy mégis sikerült :-) Most 13 hetes vagyok, eddig minden rendben.
2021. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

1,5 évig próbálkoztunk természetesen úton, egyszer sem sikerült. Ráadásul annyira sem, hogy legalább késett volna a menstruációm vagy szurkálás lett volna, de semmi. Ezután jött a lombik, de ott is csak harmadjára sikerült.

Őszintén megmondom, hogy annyira az a 1,5 év nem viselt meg. Jártam nőgyógyászhoz, de sokára küldött el klinikára, ahol lezajlottak a kivizsgálások. Mindig arra gondoltam, hogy valami baj van velünk, egészségügyileg. Mikor megjött, akkor kicsit szomorú voltam, de úgy gondolkodtam, hogy nem baj, majd a következő hónapban.

Viszont a lombikok sikertelensége rémálom volt. Tudtam, hogy minden úgy megy, ahogy a nagykövben meg van írva, sikerülnie kéne. Az pokoli volt, sokat sírtam, azt hiszem egy enyhe depresszió is hatalmába kerített.

Mikor sikerült a lombik teljesen más érzésem volt. Amint kiléptem a klinikáról olyan másnak éreztem mindent, sokkal pozitívabban láttam a dolgokat. És hát mikor meg pozitívat teszteltem, az maga volt a csoda. Minden terhességi rosszullétet és fájdalmat megért ez az egész :)

2021. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De jó olvasni ezeket. Nagyon inspirálóak vagytok :)

Néha úgy érzem, főleg ezen az oldalon, hogy elterelődik a figyelem azokról a nőkről, akik ugyanúgy vágynak az anyaságra, mint azok, akiknek első próbálkozásra, szinte varázsütésre sikerül.

Jó egészséget kívánok nektek, és annyi babát, amennyire csak vágytok. Főleg a 4. kérdezőnek, aki most várandós, vigyázz magadra nagyon!

2021. márc. 24. 15:36
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem igazán értem ezt, hogy mi motivál. Nyilván az, hogy szeretnénk gyereket, így nem kérdés, hogy próbálkozunk tovább. Nem jó érzés a negatív teszt, de legalább előre tudom, hogy most sem sikerült, így mire megjön a menstruációm, már "beletörődöm" és pozitívabban álok hozzá. Meg aztán mi eleve úgy kezdtünk bele, hogy eltarthat egy darabig, a környezetünkben szinte minden pár várt a babára, valaki fél évig, valaki hét évig...mikor eltelt kb. fél év, már gondoltuk, hogy valami gond lesz. Ennek ellenére hiszünk benne, hogy sikerülni fog, csak már be van állva az agyunk arra, hogy nem rögtön/nem most.
2021. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

7 év telt el és még most sem sikerült,illetve 2x már teherbeestem,de elmentek Tündérországba. Már semmi sem motivál,egyszerűen belefáradtam. Már lassan 1.5 éve,hogy egyáltalán nem érdekel az a része,hogy hőt mérjek,tesztet vegyek stb. Elengedtem a dolgot,kitűztem egy időt(jövő év július-35.szülinapom) ha addig nem jön,akkor gyógyszert iratok. Most,hogy belegondolok,rettenetesen sok teszt,vitaminok,vizsgálatok vannak mögöttünk.

Nekünk van egy lányunk,ő 8 éves,ő viszonylag hamar érkezett,2 évet vártunk rá.

2021. márc. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor véltem felfedezni magamon terhességi tüneteket, ezért volt mindig csalódás, ha megjött. 1év kellett a sikerhez. Pozitív lett az lh teszt (akkor először), amikor megláttam, azt éreztem, h.most sikerülnie kell. Szerencsére össze is jött a baba.
2021. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kb 7 év (de inkább 10), amennyit vártunk. Nem igazán teszteltem, mert annyit soha nem késett, szerintem ezen idő alatt jó, ha 10-15 tesztre került sor. Eleinte "gyakrabban", majd megfogadtam, hogy kizárólag akkor tesztelek, ha késett legább 1 hetet. No, ezért teszteltem végül ilyen keveset, nem hiányzott.... Elfoglaltuk magunkat, találtunk más, rövidtávú célokat.

Idén februárban ment volna férjem sperma analízisre, hogy nekikezdjünk felderíteni mi lehet a baj. De az élet úgy hozta, hogy nem neki kellett időpont, hanem nekem a nőgyógyászatra, mert olyan lett a teszt, mint előtte soha... :) Pozitív. Pedig csak 3 napja késett... (nem is tudom, miért csináltam, valami sugallat, megérzés volt, és nagyon nem "időben" voltunk együtt)

13 hetes vagyok, és remélem, minden rendben lesz! :)


Kívánom, hogy nektek is sikerüljön! :)

2021. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!