Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan aki beoltatta magát...

Van olyan aki beoltatta magát covid védőoltással és kiderült utána, hogy babát vár?

Figyelt kérdés

Pedagógusként, jelentkezhetek oltásra, de utána ellenjavallt 2 hónapig a babatervezés. Mi történhet? Van már rá példa?

Saját tapasztalat vagy rokon, ismerősé?

Előre is köszönöm! 😊



2021. márc. 27. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Itt volt az oldalon ilyen helyzetben egy egészségügyis nő, de sajnos nem emlékszem, hogy melyik kérdés volt az😟Ő már terhes volt, amikor oltották, csak még nem tudta. Viszont még olyan rövid ideje oltanak, hogyha van is ilyen, sokkal előrébb nem leszel, mert azok a babák még épp hogy megfogantak. Még a genetikai vizsgálatig se jutottak el, ha ilyen szempontból érdekel. Engem az érdekelne, hogy egyáltalán teherbeesnek-e utána, de sajnos még nekem is várnom kell, hogy elég példa legyen.
2021. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne esnének teherbe utána, első? Mi köze a kettőnek egymáshoz?


Kérdező, az új ajánlás szerint Pfizer és Moderna után már nem kell várni a gyerekvállalással.

2021. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Miért igen? Hány embert ismersz, aki teherbeesett utána? Én egy szóval nem állítom, hogy nem lehet, de nem is én fogom kipróbálni. Vannak elegen, akik vállalják pusztán azért, mert hisznek benne, hogy semmit nem okoz. De amíg nincs elég példa, addig ez csak hit.
2021. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom neked is beégett a hír, hogy gyerekvállalás előtt állóknak nem ajánlott az oltás. Nem csodálom, ha sokan félnek emiatt. Nekünk az első baba is nagyon sokára jött. Több mint 6 év. Aztán mi a garancia, hogy oltás után nem lesz semmilyen meddőségi gond ami alapból adott pl pco vagy egyéb esetén, mármint így is nehezen jön a baba. Én aggódom ez miatt, mi a covidon átestünk így méginkább aggódom, mert tetőzi az, hogy ezer felől ezer féle infó jön, hogy covid után mikor is szabad oltani. Szóval részemről amíg lehet kerülöm az oltást. Minél több idő eltelik annál több infó lesz róla. Ráadásul még csak most döntötték el hirtelen, hogy kismamák is olthatóak. Kitudja mi változott a nem ajánlott óta. Komolyan rémálom és tudjon az ember dönteni. :(
2021. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én nem vagyok oltásellenes, de nincs még gyerekem és koromnál fogva az utolsó utáni pillanatban vagyok, hogy lehessen, ha egyáltalán. Soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha azt a 0,00001% lehetőséget is elvenném magamtól. Ezen kívül autoimmun beteg vagyok. Nekik eleinte nem ajánlották, mostmár ott tartunk, hogy mindenki oltson, legfeljebb az autoimmun betegeknek nem olyan hatékony. Hát, köszi. Szóval kockáztassam életem álmát, hogy fifty-fifty, vagy megvéd valamitől, vagy nem. 50% esélyem arra is van, hogy már átestem rajta/nem is fogom elkapni/elkapom és simán átvészelem. Szerintem egyéni mérlegelés kérdése, hogy kinek és mit érdemes beadatni. Én úgy döntöttem, hogy egyelőre biztos nem szeretném.
2021. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Unokatestvérem egészségügyis, kapott oltást mielőtt megtudta, el vetélt.
2021. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nehéz döntés. Volt egy babánk de sajnos genetikai rendellenesség miatt elment a pocakban. Őszintén nem tudom mit tegyek.. Annyi mindent hallani mindenhonnan.. Szörnyű. Lehet nincs is jó döntés.
2021. márc. 28. 13:47
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem regisztráltam. Most ezt éreztem helyesnek. De a NEM-ből bármikor tudok IGEN-t csinálni. Ellenkező esetben, ha beoltatom magam és meggondolom magm onnan már nincs visszaút. De úgy éreztem, ha ilyen nehéz a döntés, akkor most nem ugrok bele. Nem tudom mi lesz pár hónap múlva, lehet változik a véleményem. Egyelőre ezt látom helyesnek.

Jó egészséget mindenkinek és kitartást a nehéz időkre!

2021. márc. 29. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!