Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Ti adattok be kullanc...

Anyukák! Ti adattok be kullancs elleni védőoltást? Milyen mellékhatásai lehetnek? Mit tudtok róla? Ennél az oltásnál is lehet számítani nyűgösségre meg ilyesmikre utána?

Figyelt kérdés
A környékünkön jó pár babába/kisgyerekbe ment az elmúlt időbe kullancs, egyik lyme kórral fertőzte meg a kicsit. Meg szeretném előzni hogy velünk is előforduljon.

2013. máj. 23. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát először is, Lyme-kór ellen nincs védőoltás!!!!

Csak az agyhártya gyulladás ellen van, ami meg nagyon-nagyon ritka hála a jó égnek.

Egyébként pedig én is gondolkodtam a beadatásán, 14 hónapos kis felfedező a lányom, de azt hallottam, hogy most, hogy már elkezdődött a kullancs-szezon nem ajánlják a beadását, vagy ha mégis rászánja valaki magát, akkor pár hétig ne nagyon menjen olyan helyre, ahol kullancs belemászhat...ez kellőképpen elrettentett, úgyhogy ez az én biztos kimarad oltásügyileg, és reméljük a legjobbakat!

2013. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez az év kimarad oltásügyileg...elírtam, bocsi :)
2013. máj. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mindkét lányomnak beadattam. Amúgy igaza van az első válaszolónak: a lyme kór ellen nem véd. Mellékhatása nálunk nem volt. Amúgy 3 oltásból áll a sorozat.
2013. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lyme kór ellen pont nem véd, de az gyógyszeresen kezelhető. Az agyhártyagyulladás ellen véd az oltás. Mi beadattuk az egész családnak. Amúgy az elsőt mi is májusban kaptuk meg, addig is figyeltünk nagyon (nem mintha amúgy nem figyeltünk volna) és riasztó spray-t is használtunk.

Mint minden oltásnak ennek is lehetnek mellékhatásai, attól függően, mennyire érzékeny a gyerek/felnőtt. Nekünk csak a karunk fájt, a gyerek meg egy nagyot aludt délután. Nem sírt, meg semmi ilyen nem volt.

2013. máj. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!