Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem értem a testem jelzéseit!...

Nem értem a testem jelzéseit! Most akkor hogy is van ez az peteérés/ovuláció?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni, hogy a 28 napos ciklusom során mikor vagyok a legtermékenyebb, ezért most figyelem a testem.


A reggeli hőm aug. 18-án esett le, majd másnap felugrott 0,3 C-kal és azóta is magasan van. Ovu fájdalmam 19-e óta van (általában 4 napig szokott lenni). A hüvelyi nyák 21-én volt a legnyúlósabb, tojásfehérjeszerű.


Én eddig úgy tudtam, hogy az ovu az első magasabb hőmérsékletű napon van, viszont a nyák állapota nem ezt mutatja. A több napig tartó ovu fájdalommal nem tudok mit kezdeni... :(


Szerintetek akkor most mit vegyek alapul? A reggeli hő mérvadóbb a nyáknál? Vagy rosszul értelmezem a dolgokat?


2010. aug. 22. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lehet ilyet írni, én inkább ajánlanám az ovulációs tesztet, egyszerűbb és biztosan kimutatja általában. Pl. a Dmben lehet kapni a Coraxot, van benne 5 db teszt, ami általában elég egy ciklusra.
2010. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia, van hőgörbéd? ha belinkeled, könnyebben eltudnánk neked magyarázni:)
2010. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van. :) Ez lenne az:


[link]

2010. aug. 22. 13:30
 4/9 A kérdező kommentje:
A hőgörbe alapján azt mondanám, hogy a ciklus 13. napján volt ovum, de a nyák viszont a 15. napon volt olyan, amilyennek kellene lennie. Nem értem...
2010. aug. 22. 13:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A görbe alapján szeritnem nem volt ovud. Nem ürült ki belőled az előző hónap progeszteronja, vagy nem tudom, de nincs igazán alaphőd....előző havi görbéd is van?
2010. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szépen látszik az ovu, (18.-án), azóta magas a hőd. Én régóta mérem a hőmet,és az ovuteszt is azt mutatta, hogy a hő emelkedése előtt volt az ovu.

A tojcsis nyálka, az előtte is lehet pár nappal is, az nem mérvadó.

2010. aug. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs más görbém, csak most kezdtem el mérni a hőmet.

Egyébként szerintem is 18-án volt ovu, azóta jóval feljebb van a hőm. Ezek szerint ez a mérvadó, nem a nyák állaga. Köszönöm!

2010. aug. 22. 16:49
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem egyáltalán nem látszik szépen, mérd tovább, és kiderül. AZ ovu akkor következik be, ha az alaphőhöz képest megemelkedik. De itt mindösszesen 2 napig volt lent a hő, az nem alaphő...én nem vagyok benne biztos, dehát nem működünk egyformán, mindenki más, meg mindannyiunknak más a tapasztalata, tudhatom én is rosszul...kívánom, hogy ovud legyen.
2010. aug. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy nálam ez ovut jelent(ett). 2 éve volt egy vetélésem, utána 2-3 hónapig mértem a hőmet és akkor is így nézett ki a görbém (a dokimnak akkor meg is mutattam őket és mindent rendben talált).

Most csak annyi a különbség, hogy elkezdtem "figyelni" a többi dolgot is (ovu fájdalom, nyák állaga) és ez egy kissé megzavart.

Mára egyébként megint 0,1 C-kal emelkedett a hőm...


Ettől függetlenül köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 23. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!