Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy tudjatok megkülönböztetni...

Hogy tudjatok megkülönböztetni a pms es terhessseg tüneteit ?

Figyelt kérdés

Sokat hallottam rola,hogy nagyon hasonloak es nehez megkülönböztetni.

Olvastam, hogy sokan azt hiszik babat varnak, miközben csak a pms jatszik velük. Megis milyen különbsegek vannak? Ti hogy ereztetek?



2021. ápr. 23. 08:17
A kérdező szavazást indított:
Fejfajas
Emelyges
Faradtsag
nagyobb etvagy
kevesebb etvagy
Mellfeszüles
Hasfajas
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell túl agyalni és állandóan keresni a babát és akkor nem is lesz összekeverve. Ha késik 2 napja, akkor tesztelni kell és ennyi.
2021. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Nálam az émelygés volt a gyanús. Ezért teszteltem 4 nappal hamarabb. Ugyan mensi előtt minden terhestünetet produkáltam az évek során, kivéve a hányást, de ez az émelygés fura volt, mert szó szerint egész nap szörnyen voltam, mint egy jó másnaposság. És nem múlt. Meg erősen megszédültem ebéd után, amolyan elsötétül a világ szinten, bár csak hazafele munkából jött a bizonyosság, hogy muszáj most azonnal teszteljek, mert a hasam is másképp fájt. Nem oldalt szurkál, nem a teljes derekam vagy alhasam fájt, hanem a méhemnél majdnem behatárolható tenyérnyi részen köldök alatt. A teszt is pozi lett az émelygés meg kb 15.hétig kitartott :)


Utólag tudom, hogy bizony terhesség esetén akinek korán jelentkezik tünet az majdnem biztos érzet lesz.



Voltam már korábban terhes, rosszul végzödött, de pl akkor semmi tünetem nem volt még a szokásos pms tünetek se jöttek...javába késett mikor kapcsoltam, hogy már rég mensiznem kellett volna.


Szóval valóban kiszámíthatatlan, hogy terhesen ki mit fog érezni/nem érezni.

2021. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Terhességnél pozitív lesz a teszt.
2021. ápr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Nálam csak a pozitív teszt volt a különbség :-) Semmi extra tünetem nem volt.
2021. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem úgy volt, hogy:

1. pms tünetek

2. negatív teszt

3. erősebb pms tünetek

4. minimális undor a szagokra (egészen pontosan a krumplifőzelékre)

5. pozitív teszt


A különbség csak akkor esett le, amikor megjelent a 2 csík. Első terhességemnél tényleg meg sem fordult a fejemben, hogy sikeres lett volna a hónap, hiszen volt egy negatív tesztem (hosszabb ciklus, későbbi peteérés lehetett).

2021. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3.terhességem a mostani. Az eg világon semmi különbség nem volt, mint egy sima mensi elött.


Ugyan ugy görcsölgettem, ugyan úgy fájtak a melleim, ugyan úgy ingerlekeny voltam, ugyan úgy rossz volt a közerzetem.


Annyival volt másabb, hogy nem jött meg, majd pozitív lett a teszt.

2021. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy hasonlóak, hanem ugyanazok. Amíg nincs a szervezetben hcg, minden PMS, aztán lehet csak terhességi tünet, akkor meg már a teszt is mutatja. Minden tünetet a progeszteron okoz, ami ovuláció után növekszik. Ha terhes vagy, fent marad a progeszteron, ha megjön, akkor meg leesik és vége a tüneteknek.
2021. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Semmi különbsèg nem volt, azon kìvül, hogy a szokàsos 5 nap helyett sokkal koràbban jelentkezett. Az kicsit fura volt, de nem is gondoltam babàra vetèlès utàn, első hònapban.
2021. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Elájultam, annyira leesett a vérnyomásom, másnap pedig amikor megittam a kávém, rosszul lettem tőle.
2021. ápr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint az első terhességnél úgy most is megszédültem, nem várt előtt 3 nappal. Második babánál ez már kissé gyanús volt így csináltam egy 10-es tesztet 2 nappal nem várt előtt. Meg olyankor csokit csokival mikor babás lettem ez kimaradt. Amúgy ugyanúgy görcsöltem mikor meg kellett volna jönnie
2021. ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!