Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen feltételekkel reális...

Ilyen feltételekkel reális gyereket vállalni, vagy ez még nem elég?

Figyelt kérdés

Budapesten zöld környéken élünk egy társasházban, 40 m2 a lakás (konyha, nappali, hálófülke,fürdő). Emeleti, de van lift. Most kezdtünk dolgozni, kijönni az egyetemről, ketten együtt 350-400at keresnénk (diplomás gyedet kapnék,ami 140.000 ha minden igaz), kb 1,7 millió félretett pénzünk van. Saját kis autónk van, szerencsére mindkét szülőpáros közel él, így időnként segítségünk is lenne. Ami aggaszt az a lakás mérete, a családom mindig úgy beszél róla hogy "ide gyereket semmiképp sem". Viszont nem tudnánk máshova költözni.

Kb 1 év múlva tervezünk belevágni a gyerekvállalásba, de a lakás méretén ez nem változtat. Mit gondoltok?



2021. ápr. 26. 20:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jobban álltok mint a legtöbb fiatal pár.
2021. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Úgy gondolom, akkor lesztek készen a gyermekvállalásra, ha sem a szüleitek, sem az internet szava nem lesz mérvadó.
2021. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem álljatok rá a lakhatás témára, mindenképpen kell egy nagyobb lakás. Ha nem is azonnal, de kelleni fog. Inkább még a gyerek előtt tudjátok le a költözést. Leírásod alapján még fiatalok lehettek, bőven van még pár évetek pénzt gyűjteni és váltani valami nagyobbra.
2021. ápr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy jó lehetőségeink vannak és hálás is vagyok ezért. Azért kérdeztem meg itt, illetve érdekel a szüleink véleménye, mivel aki már nevelt gyereket, jobban tud dolgokat, mint én, aki még nem, szerintem ez nem szégyen :D Igen, fiatalok vagyunk, de már 5 éve együtt és mindketten fiatalon szeretnénk szülők lenni. Nem rohanunk, de szeretnénk szép lassan felkészülni.
2021. ápr. 26. 20:49
 5/27 anonim ***** válasza:
66%
51 négyzetméteres lakásba vállaltunk babát, még a második is ide jön viszont legkésőbb iskoláskorára el fogunk költözni nagyobba.
2021. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%

A barátaink és még a férjem szülei is azt mondták a családi házunkra, hogy a 113 nm kicsi 😃 plusz közel 2000 nm van befüvesitve nálunk

Köszönöm, hogy feltetted a kérdést, meg is fogom nekik mutatni


Kislányom 16 hónapos, az biztos,hogy kell a tér nekik,de ugy gondolom,hogy nem csak 50 négyzetméteren lesz a baba,a gyermek,nem a 4 fal között,bezárva a lakásba fog felnőni


Kezdésnek tökéletes,de ahogy az elöző válaszoló irta, iskolás korban lehetséges több térre lesz szüksége a gyermeknek,nem tudom,mert még mi nem tartunk ott,ezt csak magamból kiindulva irom,szerettem elvonulni,tanulni,vagy zenét hallgatni,olvasni

Főleg ha 2 gyermek lenne,akkor igen,a késöbbiekben,ha meg tehetitek akkor eladjátok a mostanit,és vesztek egy nagyobban

2021. ápr. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%

Oda gyereket semmiképp se, igazuk van. Lehet lepontozni, de tényleg nem tartom jónak, mi 39 nm emeleti lakásban laktunk, terhesen eljöttünk kertesbe. Lásd itt is rengeteg kérdés hogy mi megy gyerekkel társasházban, retteg a gyerek mert terrorizálják a lakók stb, ne tolj ki magatokkal.

Gyerekszoba se lenne. Ez max akkor vállalható ha 2-3 éven belül el tudtok onnan jönni.

Ha erre nincs kilátás akkor pláne ne..

Másrészt ez saját, hiteles vagy albérlet?

Mert ha saját akkor nagyjából nem rossz a bevétel, de ha fizetni kell hitelt vagy lakbért akkor a 350-400 is szűkös.

Mi 600e keresünk, és mióta van egy gyerek egyszerűen folyik ki a pénz, mindig van/kell valami, tudom van pár ember gyakorin aki szerint egy gyerek semmibe se kerül, de ne ezeknek higyj..

Csak a pelus, törlő, fürdetők, egyéb pipere, vitamin, ha kell akk tápszer, Biogaia, hozzátápláláskor rengeteg zöldség gyümölcs, ruhák, néha játék vagy könyv, ha beteg gyógyszer stb simán elvisz egy 60-80 ezret egy gyerek. És még itt nem vettél neki nagy dolgokat, új autósülés, futóbicikli, új ágy stb ahogy nő ugye egyre több nagyobb dolog is..

Az se mindegy honnan jössz el szülni, egy munkahely azért kellene előtte, mert 3. évben már csak 25.000 kapsz, ha visszamenni sincs hova akkor ott pláne lehettek nagy trében..

Én még azért átgondolnám kicsit.

2021. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

Tokeletes egy gyerekre az elso par evben. 2 lehetosegetek van:

1. Maradtok a haloban es ott lesz a baba is veletek

2. Kikoltoztok a nappaliba kihuzhato kanapera.

Ha egyikotok sem dolgozik ejszaka, nappal meg aludna, teljes erteku eletet lehet igy elni a baba elso par eveben.

2021. ápr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
Utolsóval értek egyet,ha saját a lakás.
2021. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
7-es válaszolónak teljesen igaza van. Ne higyj azoknak, akik azt mondják, hogy egy gyerek alig kerül valamibe, meg hogy nem kell neki nagy hely.
2021. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!