Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen feltételekkel reális...

Ilyen feltételekkel reális gyereket vállalni, vagy ez még nem elég?

Figyelt kérdés

Budapesten zöld környéken élünk egy társasházban, 40 m2 a lakás (konyha, nappali, hálófülke,fürdő). Emeleti, de van lift. Most kezdtünk dolgozni, kijönni az egyetemről, ketten együtt 350-400at keresnénk (diplomás gyedet kapnék,ami 140.000 ha minden igaz), kb 1,7 millió félretett pénzünk van. Saját kis autónk van, szerencsére mindkét szülőpáros közel él, így időnként segítségünk is lenne. Ami aggaszt az a lakás mérete, a családom mindig úgy beszél róla hogy "ide gyereket semmiképp sem". Viszont nem tudnánk máshova költözni.

Kb 1 év múlva tervezünk belevágni a gyerekvállalásba, de a lakás méretén ez nem változtat. Mit gondoltok?



2021. ápr. 26. 20:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%
Nyilván nagyon kicsi a lakás, de éppen el lehetne vegetálni benne. Viszont durván keveset kerestek. Inkább az a veszélyforrás.
2021. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
saját a lakás, és igen, mi is abban gondolkodunk, hogy ha 2-3 éves lesz a gyerek, addigra vennénk egy nagyobbat. A külön gyerekszobát babakorban mi nem tartjuk annyira fontosnak. Köszönök minden eddigi választ!:)
2021. ápr. 26. 22:28
 13/27 anonim válasza:
47%
Szerintem eddig is felnőttek a gyerekek valahogy most is fel fognak. Mi tesómmal (23 lány 24 fiú) szintén 50 m2-es lakásban nőttünk fel. Vagyis 5 éves korunkig ott laktunk a szuleinkel közös hálószobaban. Szerencsére nagyobb volt a háló. De pl sógornőmélnek 2 lány gyermekük van és ugyanígy vannak. Egyik 8 éves másik 5 és a hálószobában alszanak míg a szüleik a nappaliban. Minden megoldható ne parázz :) és persze minden alakul 🙈 mi is babát tervezünk nem sokára egy 60 m2-es lakásban és szintén egy hálószoba van külön. Szerintem kezdesnek nem rossz mert van aki a szülei házában neveli a gyermeket.
2021. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
23%
Utolsó vagyok bocsi a hibákért 😅
2021. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
59%

A diplomás gyed nincs 140. Jóindulattal is 115. Én is ezt kapom, mesterképzés.

Szerintem nem elég. 40nm nálunk egy szoba. 2 hétig laktam újszülöttel 38nm-en felújítás miatt, soha többet. 200nm házunk van, 7 személyes autónk. Csak a férjem egyedül 450-et keres.


Én nem a pénz miatt aggódnék mégsem, hanem a lakás miatt

2021. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%
Akár 40 nm-en is megoldhatóak lennének a mindennapjaitok, de biztosan ezt szánod a leendő gyerekednek? Úgy értem, hogy nem fogant még meg, ha te is inkább elmennél dolgozni tudnátok félrerakni (feltételezem, mivel szerinted a gyerekre is jutna, ha lenne), nagyobb helyre költözhetnétek. És nem amiatt, mert a gyereknek később kell a tér, hanem mert nektek is kell. Másrészt azt nem tudhatod, mennyit kell majd költeni csak a gyerekre. Azt elhiszem, hogy nagyon szeretnétek gyereket, de ha van rá lehetőségetek, hogy jobb körülményeket biztosítsatok neki, akkor miért kapkodtok?
2021. ápr. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
21%
Szeritnem a leírtak alapján semmi akadálya a dolognak. Külön szoba a gyereknek meg abszolút nem szükséges 9-10 éves koráig.
2021. ápr. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%

Ne!

Nincs olyan nap, hogy itt a GYIK-en ne panaszkodna valaki, hogy milyen problémába ütközik pici lakásban gyerekkel élve.

CSak néhány példa:


1. milyen babakocsit vegyen? Mert nincs a földszinten tároló

2. mit csináljon a szomszéddal? Mert folyton átcsenget, zaklatja levélkékkel, hogy hangos a gyerek (főleg pandémia idején bezárva egy ovissal...)

3. milyen halk orrszívót ajánljunk? Mert a szomszédok folyton beszólogatnak, ha a náthás gyereknek éjszaka porszívóval szívják az orrát. (ez a leghatékonyabb)


Estig sorolhatnám.

2021. ápr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
44%
Ja tehát a szomszéd miatt ne vállaljon gyereket. Te mindenről kikéred a szomszédod véleményét? Amúgy nagyobb lakásoknak meg kertes házaknak is van szomszédja. Ezek szerint csak tanyára szabad gyereket vállalni
2021. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%
Nem ezt mondtam. Csak a lehetséges nehézségeket vázoltam, amiről ritkán beszélnek. Pedig jelen van, és pokollá teheti a mindennapokat.
2021. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!