Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valakivel van olyan, hogy...

Valakivel van olyan, hogy megkapta a COVID oltást úgy, hogy nem tudta még, hogy terhes ?

Figyelt kérdés
Pénteken kaptam Pfizer vakcinát. Késik a menzeszem 3 napja. Tudom, hogy oltás után 2 hónapig nem lehet próbálkozni gyerekvállalással, de mi van, ha esetleg teherbeestem és megkaptam az oltást ? Hirtelen hívtak be, így előre nem lehetett tervezni. Köszönöm előre is!
2021. máj. 22. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Semmi nincs, az, hogy nem javasolják a teherbeesést, csak túlbiztosítás, de semmi konkrét ellenjavallata nincs.
2021. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Semmi, én hétfőn kaptam az első Pfizert és csütörtökön + lett a terhességi tesztem. Felhívtam a háziorvosomat, a másodikat a 13. hét után kapom. Az oltás egyetlen rizikófaktora a láz, nekem az nem volt úgyhogy nincs okom aggódni.

Ez a 2 hónap egyébként csak ilyen durva túlbiztosítás volt, semmi értelme és már nem is ez a protokoll, azonnal lehet próbálkozni. Mostmár egyébként terhességi teszt elvégzése sem szükséges az oltás előtt, tehát ennyire változott az ajánlás és ennyire nem jelent valós veszélyt. Külföldön egyébként már oltják a kismamákat az első trimeszterben is.

2021. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
6%
Örülj annak ha a szegény babád élve megszületik...
2021. máj. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! 😇
2021. máj. 22. 23:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lombik programnál a Pfiezernél már nincs ilyen protokoll. Ott a beadást követően lehet is kezdeni.
2021. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszii :)
2021. máj. 23. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!