Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet nincs peteérésem, azért...

Lehet nincs peteérésem, azért nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Nektek hogy derült ki, hogy nincs peteérésetek, akik ilyen helyzetben voltatok? Én az utóbbi pár hónapban figyeltem meg, hogy a középidőszakban nem vagyok olyan kívánós, és a nyúlós folyás is elmarad. Néha szurkálást is éreztem a petefészek környékén régen, mostanában ez sincs meg. Lehet hogy valami miatt leállt a peteérés nálam az elmúlt pár hónapban, és ezért nem jön össze a baba?

Most rendeltem 20-as érzékenységű ovulációs tesztet, eldöntöttem hogy a következő ciklusban mérni fogom. Ez mennyire megbízható módszer, hogy kiderüljön van-e peteérésem?

Előre is köszönöm mindenkinek, aki tud segíteni!



2021. jún. 6. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nálam ugyanez volt, ráadásul az ovulációs sem volt soha pozitív. Aztán elmentem orvoshoz, uh és vérvétel is igazolta, hogy igenis van peteérésem. Elhittem, majd a következő hónapban teherbe estem.

Azt akarom csak mondani ezzel, hogy simán lehet, hogy csak fullra rástresszelsz és emiatt nem jön össze. Inkább menj el orvoshoz/vérvételre, minthogy magadat diagnosztizálod mindenféle vélt vagy valós tünetekkel.

2021. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megnézték ultrahanggal kb. középidőben. Nem tudom, hogy ez máshogy lehetséges-e, szerintem beszélj egy orvossal és derítsétek ki, mert az ultrahang legalább biztos.
2021. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Az ovulacios tesztel nem tudod meg hogy van e tuszorepedes azt csak homerezos vagy cikluskovetesnel lehet biztosra mondani.
2021. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem igy derült ki h nagyon ritkán van peteeresem. babat szeretnénk már egy éve de még semmi nem történt. kiderult hogy a jobb oldalam nem működik cisztak miatt. így ovulalni se ovulalok mindig
2021. jún. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen állítólag hiába mutatja az ovu teszt, az nem jelenti azt, hogy ki is reped. Hőmérőzés állítólag.
2021. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rendszertelen volt a ciklusom, ezért félő volt, hogy nincs peteérésem, ezért mikor elkezdtünk babaprojektelni és nem jött össze 1-2 hónap után, én is elkezdtem LH tesztelni. Volt egyébként ovulációm, de az is nagyon stresszes volt, hogy már rég félidő volt, már lennie kellett volna és később lett pozitív az LH, szóval már maga a tesztelés is stressz volt. Fél évig tesztelgettem, nyákot néztem, méhnyakat, reggeli ébredési hőt, gyertyába álltam 😂, párom is csinált sperma gyorstesztet, mindent amit el lehet képzelni megpróbáltunk, aztán egyszercsak elegem lett, már minden gondolatom ez volt és azt mondtam hogy nem nézegetem tovább, 2 naponta szeretkezünk, aztán majd ha akar összejön.

Az első ilyen hónapban összejött. Azóta 19 hetes a pocaklakó. (persze az is lehet, hogy nem akart 2020-ban foganni😂)

Ezt csak azért mesélem el, mert hiába mondja magának az ember, hogy neki nem stressz ha tesztelget, igazából ha minden gondolat ekörül forog, akkor igenis stressz. És igen, tudom, hogy mi nem évekig próbálkoztunk, csak 8-9 hónapig, de hiszem, hogy a stressz miatt késett ennyit a gyermekáldás.

Ennek ellenére azt javaslom, hogy tesztelj, nézd meg hogy van-e peteérésed, de ha azt veszed észre hogy van peteérés pár hónapon keresztül, mégis minden gondolatod felemészti a peteérés és a babagyártás, akkor próbálj meg kicsit kikapcsolni. Össze fog jönni, drukkolok. :)

2021. jún. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!