Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációs tesztnél mindenképp...

Ovulációs tesztnél mindenképp fals eredményt ad, ha ettem/ittam előtte 2 órával? Prima ovulációs teszt mennyire megbízható? A nyákom alapján biztosan most volt az ovum, de a teszt csak halvány T csíkot mutatott. Azóta nem erősödött.

Figyelt kérdés
Prima ovulációs teszt
2021. jún. 25. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért adna fals eredményt, ha ettél?

Ha íttál, és nem hagytál 3-4 órát az előző pisilés között, lehetséges hogy nem elég koncentrált a vizelet. Akkor elofordulhat, hogy fals negatív.

Ha ovu tesztelsz, az a mérvadó. Nyákból nem lehet 100%ra adni, ha lesz + ovu tesztet, akkor lesz peteéresed 12-36 órán belül. Magyarul ha most volt ovud, kb 2 nappal ezelőtt volt pozi a teszt. Ha nem volt, nem most volt ovu. Vagy előbb, vagy még nem volt, vagy ebben a ciklusban nem volt.

2021. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én SOHA nem tartottam be ezt a mikor mennyit várjak a pisivel. Reggel, vagy délután... teljesen mindegy. Terhességi tesztem is délután lett pozi ráadásul nem várt napja előtt. (Ovut tudtam mikor volt).


A nyák az semmit nem jelent, sokszor egy héttel hamarabb megjelenik. Az ovu teszt 12 órán át mutathat pozit, tehát, lehet pont lecsúsztál róla, de lehet csak holnap lesz pozi. Ezért kell napokig tesztelni lh teszttel, és akkor lehet tudni, mivel ovu felé valamennyire kezd erősödni napról napra. Csak random megnézni semmit nem jelent. Kezdő LH tesztelőknek érdemes reggel és délután is tesztelni, mert bizony van akinek reggel lesz csak pozi, aztán délután tesztelgethet, soha nem fog pozit látni. Sőt van, hogy nem megfelelő az érzékenysége. Nekem a 25-ös soha nem lett pozi, a 15-ös meg 5 napig, 20-as mutatta megfelelően. Bocsánat, hosszú lett, de remélem tudtam segíteni.

2021. jún. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Már jobban tudok pontosítani, tehát 21-én teszteltem egy halványat, 22-én együtt voltunk, 23-án egy erősebbet teszteltem, de még az is negatívnak számít. 21-23-ig volt híg nyákom, meg szurkálás, utána már nem. Most viszont 2 napja érzékenyek a mellbimbóim. Elvileg tegnap-ma-holnap kellene lennie az ovumnak, de 24-e óta egyre gyengébbeket tesztelek, mára már nincs is látható csík. Akkor most mit vegyek alapul? Lehet, hogy volt ovum, csak 22-én nem teszteltem, baba lehet belőle? Nem muszáj hogy a nagykönyv szerinti 14-16.napon legyen az ovum, nem? Ciklusaim 28-30 naposak.
2021. jún. 26. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A ciklus utáni időszak a luteális fázis. Ennek hossza egyénenként állandó 12-16 nap. Ez kb szentírás. Teház ovu után fix napra érkezik a mensi. ×-1nap a tévedési lehetőség attól függ reggel vagy este volt ovu. Lehet pont amikor nem teszteltél lett volna pozi. Ha fokozatos halványult akkor kb tuti. Lehet hamarabb volt, amikor még pont nem teszteltél. Sőt az is lehet, hogy nem volt.


Mivel 16 napos is lehet a luteális szakasz érdemes a legrövidebb ciklushoz mérten 18 nappal hamarabb kezdeni a tesztelést. Tehát 28 napos ciklus esetén 10. napon kezdeni, és akkor biztos nem marad le az ember. Ha már tudod, hogy napos a luteálisod, nem kell ilyen hamar kezdeni, de ehhez kell egy elkapott szép pozitesztes ciklus.

De az is lehet, hogy amelyik nap már majdnem pozinak tűnt, az pozi volt csak érzékenyebb teszt kellene. Mivel ovu ideje körül együtt voltatok, esély van babára.

2021. jún. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :)
2021. jún. 27. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!