Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet mértékkel alkoholt...

Lehet mértékkel alkoholt fogyasztani, ha babát tervezünk?

Figyelt kérdés

Fél éve próbálkozunk, eddig sajnos nulla eredménnyel. Kicsit rágörcsöltem az utóbbi időben, így megegyeztünk a párommal nyáron nem foglalkozunk ezzel, jön a baba, ha jönni akar. Viszont szeretnénk kiélvezni a nyarat, jópárszor megyünk a barátokkal koncertekre, beülni valahová iszogatni, stb. Lehet baj belőle, ha ilyenkor én is iszok? Nem lerészegedésig, de 2-3 feles vagy pár pohár bor lecsúszik mondjuk havonta kétszer, ha ilyen összejövetel van.

Ez okozhat bármi problémát?


2021. júl. 14. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog problémát okozni.

A terhesség 7-8. hetéig nincs összeköttetésben az embrió az anyával.

Ha valami baja lesz és elmegy, annak genetikai oka lesz, nem környezeti.

2021. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen lehet.
2021. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze
2021. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, még annyit hozzátennék, hogy te nem is fogsz inni a 7-8. hétig, mivel számítasz a terhességre, amint nem jön meg a menzeszed, úgyis abbahagyod azonnal az ivást.

Nyugodtan kapcsolódj ki és ne görcsölj semmin, ha nem jön meg tesztelj, azon túl csak engedd el magad ebben a szép nyári időszakban :)

2021. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom szerintem gin-tonic baba, mert erős alkoholos befolyásoltság alatt foganhatott (nagyjából akkoriban voltam termékeny abban a hónapban). Sőt, egy elég kemény buliban is voltunk, ahol bizony csúnyán szétcsaptam magam, mikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok (egy héttel későbbre nem vártam). A lányomnak semmi baja az ég világon, tökéletesen egészséges, nyugodt totyogó már.

Meg amúgy nem hallottál még olyanról, hogy a szülők egy buliban kicsit többet isznak, aztán nem figyelnek a védekezésre kellően és bumm, pár héttel később csodálkoznak, hogy már nem csak ketten vannak? A terhesség alatti alkoholfogyasztásnak vannak negatív hatásai, de még akkor sem lesz semmi baja a picinek 1-1 pohár bortól karácsonykor vagy szülinapkor vagy akármi. Szóval ne parázz rá ennyire :)

2021. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig akkor ittam, amikor megjött a menstruációm..🙂
2021. júl. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Mértéktelenül is.
2021. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Inkább a férfiaknál probléma a spermiumok miatt ha isznak alkoholt.
2021. júl. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!