Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Milyen mértékkel érdemes...

Milyen mértékkel érdemes fogyasztani energiaitalt? Vagy milyen hatásai lehetnek hosszú távon?

Figyelt kérdés
Kb fél éve ittam az első energiaitalt és ma már a 70. üres dobozt raktam a polcomra. Eleinte csak egyszer kétszer ittam, de mostanra már minden nap, mivel teljesen ráfüggtem. Valamelyik nap elhatároztam hogy soha többé nem veszek, de ma kaptam ajándékba egy karton hellt, és elég gyenge az akaraterőm. Azt mondják körülöttem, hogy ilyen mértékben ne csodálkozzak ha 30 évesen meghalok, utána olvastam a hatásoknak már korábban is, de minden oldal mást ír. Szóval ha tudtok valami hasznosat a témával kapcsolatban, akkor megköszöném, ha megosztanátok velem. :)

2019. okt. 20. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Meghalni nem fogsz tőle, ha nem valami extrém mennyiségben iszod. Az igaz, hogy alapesetben nem sok minden van benne, amire a szervezetednek szüksége lenne. 180 nap alatt 70 az kevesebb mint kétnaponta egy, annyira nem vészes, legfeljebb hozzászokik a szervezeted a koffeinhez.

Sok vizet igyál, 2,5-3 liter egy nap, akkor kevésbé fogsz kívánni más innivalót.

2019. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Sok vízhez írnám még tapasztalatnak, hogy én eléggé kólafüggő voltam (nem a Borkai-féle, csak a Coca-, Pepsi-féle :) és amióta sok vizet iszom, azóta kólát alig.
2019. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Minél kevesebbet iszol, annál jobb. Itt inkább a függőségeddel van gond, nem a mennyiséggel.
2019. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Minden nap inni az már sok. A cukor/édesítőszer tartalma is akkora, ami miatt a napi fogyasztás már túlzás szerintem. Ha nem is fogsz 30 évesen meghalni tőle, komoly problémák származhatnak belőle a későbbiekben. Meg az a másik baj ezzel a mennyiséggel, hogy hozzá fogsz szokni teljesen. Egy idő után azt érzed már, hogy a napi 1 doboz az szinte semmit nem használ, mert annyira megnő a toleranciád. És akkor néha iszol napi 2-t, és így tovább. Én személy szerint azt mondanám, hogy heti 2 körül érdemes meghúzni a határt.
2019. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
2/4 Nem tudom miért éppen a Borkait keverted bele, mikor a "cola"-t a kispesti MSZP-s Lackner Csaba emlegette a bemutatott videón.
2019. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!