Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mensi 2. napjan vett vervetel...

Mensi 2. napjan vett vervetel 4200 mIU/L prolactin eredmenye mennyire magas es veszelyes?

Figyelt kérdés
Kedves Mindenki! 3 eve szeretnenk kisbabat, ferjemmel minden rendben van es egy veletlen soran jutottam el endokrinologushoz. Hetfon kaptam meg a vervetelem eredmenyet es ahogy megneztem, lattam, ez az eredmeny joval magasabb, mint a megadott 25-628 mIU/L ertek. Mivel csak kesobbre kaptam idopontot az endokrinologushoz, szeretnem megtudni "eloljaroban," hogy mennyire magas ez az ertek es hogy volt-e valakinek hasonlo erteke, arra mit kapott es hasznalt-e. A hasonlo kerdeseket mar olvasgattam, de ertekrol csak kevesen irtak. Koszonom elore is a segitseget! C.
2010. aug. 27. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi már klinikára jártunk,mert 6 évig nem estem teherbe.Ott derült ki,hogy a prolaktinom kétszerese a megengedettnek.Csináltak másik vérvételt ekkor már háromszorosa lett.A prof. azt mondta,hogy fej ct-t kell csinálni,mert lehetséges tumorom van.Kaptam időpontot 1 hónapra,de előtte 3 nappal csináltam tesztet mert késett és pozitív lett.Már 19 hetes vagyok :)Remélem nektek is hasonló szerencsétek lesz :)Minden jót!!!!!!!!

[link]

2010. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, ez nagyon magas érték, az agyalapi mirigy hibás működése okozza..nekem is ilyen magas volt, kaptam rá először eutyroxot..de az kevésnek bizonyult aztán letroxot és szépen lecsökkent fél év alatt beállt és babó is összejött egyből..
2010. aug. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaitokat! Csak kesobbre kaptam idopontot az endokrinologushoz es szeretnek vmi fogodzot kapni, h megtudjam, mi a fene a bajom. Olvastam par informaciot, de senki olyat nem talaltam, akinek hasonlo magas lenne az eredmenye. A haziorvosom pl. azt mondta, h stressz miatt lett ennyire magas a prolaktinom. Holnap megyek az endokrinologushoz. Megirom majd a fejlemenyt. Bar gondolom, h vizsgalatokra kuld. Csak annyit szeretnek, h megtudjam, mitol van ez az egesz problema.
2010. szept. 1. 22:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett veled? Voltál dokinál? Mondjuk szerintem a stressznek semmi köze a prolaktinhoz,, mivel az a hormon a tejcsiért felelős a terhes és szoptató nőknél. És ne aggódj, be tudják szépen állítani normálisra a szinten gyógyszerekkel!
2010. szept. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves, hogy erdeklodsz a fejlemenyekrol! Voltam dokinal es most mindenfele vizsgalatokra kell jarnom. Latoter vizsgalat, terheleses vercukor, a SOTE Belgyogyaszati Klinikan PEG modszeres vervetel az aktiv es inaktiv prolaktin elkulonitesere... a magas kortizol miatt kaptam ket tablettat, amit este 11-kor kell bevennem, masnap ugy kell mennem vervetelre... es rairta a papirra, hogy a kortizol es a prolactin stresszhormon. Ezt mondjuk nem ertem, de ha megvannak a leletek es ha azokat nem ugy ertekeli ki, hogy jo legyen, akkor elmegyek egy masik dokihoz. Holnap megyek sella MR vizsgalatra. Nagyon varom, h mi lesz. A fejem es a szemem az utobbi idoben sokat faj, de lehet, hogy a stressztol :) a doki szerint. Megirom majd a tovabbiakat!

Udv, Timi

2010. szept. 6. 10:56
 6/6 A kérdező kommentje:

Megvan az MR eredmenye, de nem mutatott ki adenomat. Ugyhogy nem tudom, h miert ennyire magas a prolactinom. A stressz lehet az oka... gondolom en.

Meg megyek vervetelre es majd az hatha kimutat valami ertelmesebb okot.

2010. szept. 9. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!