Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért lombikoznak annyian?...

Miért lombikoznak annyian? Miért nem fogadja el az ember adott esetben, hogy nem lehet természetes úton gyereke?

Figyelt kérdés

Ezt sosem értettem. Rengeteg mellékhatása van egy ilyen kezelésnek,szerintem az ember fogadja el ha nem lehet. Biztos megvan az ok rá. Mért kell az embernek mindenbe durván beavatkoznia? Mikor régen nem volt ilyen,érdekes módon semmi lelki bajuk nem lett azoknak, akik nem szülhettek. Kiteljesedtek másban.

Vélemények?


2010. aug. 30. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
100%

Aki régen nem szült, azt nem is tekintették teljes értékű nőnek, sőt válóok volt.

Szerintem aki szeretne gyereket, az hadd szüljön, akár lombikkal. Viszont ezzel párhuzamosan aki nem szeretne szülni, azt ne szekáljuk ezzel. Így egyensúlyban maradnak a dolgok.

2010. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
91%

Egyáltalán nem értek veled egyet. Régen még férjhez adni is kötelező volt a lány az apjának a számára megfelelő férfihez. Akár ezt is kérdezhetted volna. Régen nem volt ennyi szenny étel, szenny levegő, stresszes élet, és munkahely...stb és még sorolhatnám bőven.

Te gondolom kijársz a folyóra mosni, otthon köpülöd a vajat, stb... Nem veszed igénybe a modern kor vívmányait?

Mert akkor megértelek, de egyébként nem. Minden embernek magának kell tudni, mi az a határ ami belefér egy gyermek vállalása érdekében. Nem is értem,miért kell a lombikos babákat, és szülőket kevesebbnek titulálni, mint azokat akiknek spontán összejött!!!

2010. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
80%

Nem is tudod, mit írtál most, szerintem fel se fogod. Miért kellene egy nőnek beletörődni, amikor arra születtek, hogy az életet továbbadják?

Tudod, nekem sem biztos, hogy lehet, és ha sokáig nem lesz, akkor inkább felkötöm magam, de milyen jó, hogy van ez a lombik lehetőség, akkor talán nem kötöm fel, ha úgy sikerül.

Úgyhogy légy szíves, ne alkoss ilyenben véleményt, mert nem ismered mögötte az életeket.

2010. aug. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 A kérdező kommentje:

nem tituláltam kevesebbnek senkit. Csak puszta kiváncsiságból kérdeztem. :)

itt nem a modern kor vivmányairól van szó,mert azokkal egyetértek,csak a természetes folyamatokba való ilyen beavatkozással nem.

29/N

2010. aug. 30. 11:38
 5/93 anonim ***** válasza:
92%
én sem értek veled egyet.hülyeség a kérdés amit kiírtál.valószínűleg te nem akarsz gyereket mások pedig ölnének érte.köztük én is!
2010. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 A kérdező kommentje:

harmadik: mért kötnéd fel magad?? :D ne mondj hülyeséget

ez nem ok arra szerintem. na pont erre lennék kiváncsi mi az a dolog ami arra motivál valakit, hogy ilyeneket mondjon???

2010. aug. 30. 11:40
 7/93 anonim ***** válasza:
71%
pszichológusnak készülsz vagy mi?
2010. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
87%

Valószínű, hogy nincs még babád. Ha meg igen, akkor nem tervezett volt és nem is vágytad annyira, hogy legyen.

Majd megérted, ha elérsz az életed abba a szakaszába. Kérdések nélkül is.....

Mért vágytál annyira tininek, először csókolózni, mért vágytál egy komoly kapcsolatot-férjet, mért várják a lányok az első menstruációt, és még sorolhatnám.....

Az ösztönök nem csalnak. Az élet rendje!

2010. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
92%

Vannak olyan nők, akiknek életük kiteljesedése az, hogy a párjával közös gyerükük legyen, egy kis csoda, "szerelmük gyümölcse".

nem tagadom, ezzel én is így voltam, nekem szerencsém volt, hamar összejött a baba, de ha nem így lett volna, az biztos hogy foggal körömmel harcolok azért hogy lehessen babám.

Én magam részéről, csak tisztelni tudom azokat a nőket, akik vállalják a sok fájdalmat, esetleg sikertelenséget a cél érdekében.

Egyébként elég fura a kérdésed. Ennyi erővel miért mész orvoshoz és gyógyíttatod magad, ha beteg vagy? Hiszen megbetegedtél, bele is halhatsz, ne avatkozzunk bele a természet rendjébe.

2010. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 A kérdező kommentje:

a gyógyithatatlan beteg az nem ugyanaz....!!! Arra természetesen nem vonatkozik a kérdésem.

De látom nem értitek. És nem vok pszichológus :D

szóval várom továbbra is hogy valaki ezt elmagyarázza nekem.

2010. aug. 30. 11:46
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!