Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Próbálkozzunk vagy várjunk...

Próbálkozzunk vagy várjunk még a babával? Tanácstalan vagyok, eddig mindenemet odaadtam volna hogy jöjjön a baba, most meg nem merem, nehogy az inzulin miatt baja legyen vagy elmenjen. :- (

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk babát, nem jött, elmentünk orvoshoz, aki hosszas vizsgálaódások után kiderítette, hogy nagyon magas a terheléses inzulinom, vagyis a szénhidrát anyagcsere igencsak rossz, ezért nem fogan meg a pici. Kaptam rá gyógyszert, napi 3x1-et szedek belőle. Ezen kívül minden rendben van, hormonok, vércukor, peteérés, a petevezető átjárható.

Hallottam olyat, aki azért vetélt el, mert magas volt az inzulinja. Nemtudom mi legyen, várjunk 1-2 hónapot, hogy rendeződjön az inzulin, vagy ha sikerül akkor már hatott és nagy a boldogság? Mennyi idő alatt hatnak ezek a gyógyszerek? Merckformint szedek, 3x850 mg-ot...


2008. dec. 10. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, h ilyen esetben ha kiderül, h van baba, át kell állni inzulinra, mert a merckformint terhesség alatt nem lehet szedni. Tehát nyugodtan nekiállhattok, csak ha sikerült, azonnal keress fel dokit.
2008. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a merckformin pont arra van hogy az inzulinod rendbe legyen,és ez a gyógyszer a vetélést is megakadályozza.ha teherbeesnél nem szabad abba hagyni a gyógyszert legalább a 12hétig.inzulint nem fogsz kapni.
2008. dec. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huha, 2 teljesen eltérő válasz. Ha sikerülne akkor elmennék dokihz, biztos megmondaná mi legyen, csak merjem-e most azt a kisbabát vagy várjak vele. A gyógyszert 1 hete szedem...
2008. dec. 10. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
csak azért írom,mert nekem is ez a problémám,bár én 1hónapja szedem a gyógyit.a pcos-honlapon olvashatsz róla,de nekem a doki is ezt mondta.
2008. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem ilyet, de itt van a tájékoztatóban:


Ne vegye be a tablettát, ha: terhes vagy szoptat.


[link]

2008. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
igen ez van a tájékoztatóban,de az orvosok szerint nem szabad abba hagyni!és ez a tuti.akinek ilyen problémája van,az tudja.
2008. dec. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most volt/van peteérésem, kihagytuk, pedig sokkal intenzívebb volt minden mint máskor szokott lenni, gondolok itt a nyák mennyiségére és minőségére. Ez van, inkább kihagyjuk ezt a hónapot, mintsem a magas inzulin miatt bekavarjon a szervezetem és baja legyen a babának vagy elvetéljek. Köszi az infókat! Amúgy ha nem jön meg és a teszt megerősít azonnal megyek az orvoshoz aki ezt a bogyót felírta, majd mérlegel és eldönti mi legyen.
2008. dec. 12. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!