Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk babát a párommal,...

Szeretnénk babát a párommal, de még fogamzásgátlót szedek, és ha abbahagyom akkoor a 3 hónap alatt amíg tisztul a szervezet addig ne próbálkozzunk? Mert úgy hallottam, hogy beteg lehet a baba, ha még nincs kitisztulva a szervezet.

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség.Mondanak mindenféle ilyesmit,de a napjainkban fogalomban lévő fogamzásgátlók nagy részének olyan alacsony a hormontartalma,hogy akkor sincs baj,ha valaki amellett lesz babás.Tehát,nyugodtan szexeljetek védekezés nélkül.Ha nem hiszel nekem,akkor menj el egy nőgyógyászhoz és kérdezd meg őt.Amúgy én a második tabimentes hónapban estem teherbe,barátnőm a tabi mellett és mindkettőnknek egészséges a gyermeke.
2009. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én miután a fogamzásgátló (Triodena) szedését abbahagytam, rá 1 hónapra terhes lettem. Mikor kiderült, hogy jön a baba, kérdeztem a nőgyógyásztól, hogy nem baj-e, hogy csak ennyi idő telt el a gyógyszer abbahagyása és a terhesség között. Azt válaszolta, hogy a mai fogamzásgátlókban olyan kevés a hormontartalom, hogy emiatt nem probléma. 3 hetes egészséges kisfiú anyukája.
2009. jan. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátlót ma már minimális hormontartalommal készítik. Néhány nap alatt kiürül. A gondot az okozhatja, hogy a fogamzásgátló levékonyítja a méhnyálkahártyát, szinte kiiktatja a peteérést. Na ennek kell több idő! Nekem a 3. hónap után sajnos még mindig vékony a nyálkahártyám, ebbe nem tud megtapadni a baba. Az első hónapot hagytam, hogy rendes mens. jelentkezzen, majd azt követően már teherbe is estem nagy valószínűséggel (2 db halvány pozitív teszt), de nem maradt meg.
2009. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2009. jan. 3. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!