Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki nagyon stresszes volt...

Aki nagyon stresszes volt mikor teherbe esett később minden rendben volt? Nem volt kihatással a baba idegrendszerére? (Részleteket lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés

A kérdésem lehet kicsit furcsa, de van oka. Első terhességem stresszmentes időszakban kezdődött, de aztán sajnos végigstresszeltem. A kisfiam elég hasfájós volt és szerintem sokáig nehezen viselt dolgokat, amellett hogy nagyon tündéri gyermek volt mindig is.

Ő most 2,5 éves, de az első 1-1,5 évünk azért elég kemény volt vele. Mostanában gondolkozunk a testvér kérdésem, és az ősszel biztosan belevágunk. De közben visszaálltam dolgozni, ami jelenleg rettentően stresszes és szinte minden nap gyomorideggel megyek-jövök. Gondolkoztam a felmondáson, de nyilván az sem mellékes szempont hogy egyenlőre jobban járunk ha marad a munka. (És mivel elég speciális a szakmám, vàltani sem olyan egyszerű.)

Lényeg, hogy nem a legnyugodtabb (sőt!) időszakban tervezzük az újabb picit. Szerintetek kihatással lehet rá? (Egyébként az első 3 honap utan tuti táppénzre is mennék) szóval utána már nyugi lenne.

Akinek így jött a baba később milyen természetű lett, éreztetek-e különbséget a testvér között, amennyiben van és aki esetleg más (nyugodtabb) “körülmények” között kopogtatott?



2021. szept. 12. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nagyon nyugodt voltam, ez a fiamon is látszik, elég nyugodt baba .Ismerősömnek terhesség alatt halt meg anyukája és a baba is elég sírós, nehezen kezelhető. De ha ez megnyugtat, általában más habitusú szokott lenni a két gyermek.
2021. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk költöznünk kellett az utolsó trimeszterben, valamint babám születése előtt egy hónappal halt meg a nagypapám. Szóval nálunk volt stressz bőven. Viszont nem gondolnám, hogy kihatott volna a babámra. Persze pörgős kis manó, de melyik fél éves nem az? Kúszik, ül. Ha nincs front vagy ha nem fáj a foga szépen elvan. Persze csak ilyen 10-15 perceket egymagában, inkább ölbaba, de szerintem korából adódóan ez természetes. Ha rosszabb napja van, mint pl a múlt hét, akkor igen képes egész nap nyöszörögni még kézben is, de nem gondolnám, hogy ez abnormális dolog lenne. Soha nem hagyom, hogy keserves sírásba kezdjen. Mindig próbálom időben megnyugtatni.
2021. szept. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!