Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi volna a legmegfelelőbb...

Mi volna a legmegfelelőbb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Két vetélésen vagyok túl sajnos, 8+5 és 7+3 hetesen, utóbbinál már volt szívhang, az előbbinél feltehetőleg sosem?. Pár vizsgálaton túl vagyunk, mint genetika, mindent rendben találtak. Pajzsmirigy alulműködésem van, volt is, amit a háziorvos nem akart kezelni (úgy gondolta korai), viszont sikerült végül elmennem az endokrinológushoz, aki kezeli. Le is ment a TSH-m, jelenleg 1,8, pár napja voltam vérvételen. Ami még kérdéses volt, az a prolaktin szintem, ami magas. 500+ volt elsőre, aztán 600+, jelenleg 995 az érték. Mivel nem tudni mi okozza, volt egy MRI, de hála Istennek minden rendben volt. Utoljára július végén voltam az endokrinológushoz, nem a sajátomhoz, ő ugyanis akkor szabin volt. Egy segítőkész doktornő volt, aki azt mondta, hogy látja ő is, hogy magas a Prlaktin, de szerinte próbálkozunk kb. 2 hónapot és ha nem jön össze, akkor újra beszélünk a dologról. Ugyanis főleg teherbeesési problémákat okozhat a magas prolaktin. Illetve a gyógyszer mellékhatásokkal is jár, szóval először inkább gyógyszer nélkül próbálkozzunk. Esetünkben mindkettő az első hónapban összejött, de sajnos ugye el is mentek... Szeptemberben próbálkoztunk először, igaz nem igazán, mert elég sok minden összejött, így nem sok esély volt rá, hogy sikerülni fog. Most októberben jobban ráfeküdtünk a témára, szóval esélyes a dolog, vasárnapra nem várom. Hétfőn lesz konzultációm az endokrinológussal újra, így szerintem előtte reggel csinálok egy tesztet, persze ha vasárnap ugye nem jön meg. Hangsúlyozta az orvos, hogy amint pozitívat tesztelek, hívjam fel (+vérvétel) és emeljek is gyógyszer adagomon 2 tablettáról 2,5-re.


De mi legyen ezzel a prolaktinnal? Se az én dokim, se a másik doki nem ír fel semmit rá. Jó, tudom, mondta az orvos, hogyha nem jön össze, akkor beszélünk róla, de mi van ha összejön magas a prolaktin szinttel? Én már félek mindentől. Illetve egyáltalán nem merem magam beleélni semmibe.


Ti mit csináltatok? Kérjem a gyógyszert? Gondolom, hogy nem kitolásból nem írja fel nekem, tehát rosszat biztos nem akar. Nem tudom mi tévő legyek, nem akarom azt se, hogy én mondjam meg a tutit az orvosnak. Hisz mindkettő ugyanazon az állásponton volt (a sajátom és a helyettes is).


Segítsetek legyetek szívesek! Köszönöm! ❤️



2021. okt. 8. 20:27
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
*hízok (bocsi)
2021. okt. 12. 11:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!