Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi volna a legmegfelelőbb...

Mi volna a legmegfelelőbb ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Két vetélésen vagyok túl sajnos, 8+5 és 7+3 hetesen, utóbbinál már volt szívhang, az előbbinél feltehetőleg sosem?. Pár vizsgálaton túl vagyunk, mint genetika, mindent rendben találtak. Pajzsmirigy alulműködésem van, volt is, amit a háziorvos nem akart kezelni (úgy gondolta korai), viszont sikerült végül elmennem az endokrinológushoz, aki kezeli. Le is ment a TSH-m, jelenleg 1,8, pár napja voltam vérvételen. Ami még kérdéses volt, az a prolaktin szintem, ami magas. 500+ volt elsőre, aztán 600+, jelenleg 995 az érték. Mivel nem tudni mi okozza, volt egy MRI, de hála Istennek minden rendben volt. Utoljára július végén voltam az endokrinológushoz, nem a sajátomhoz, ő ugyanis akkor szabin volt. Egy segítőkész doktornő volt, aki azt mondta, hogy látja ő is, hogy magas a Prlaktin, de szerinte próbálkozunk kb. 2 hónapot és ha nem jön össze, akkor újra beszélünk a dologról. Ugyanis főleg teherbeesési problémákat okozhat a magas prolaktin. Illetve a gyógyszer mellékhatásokkal is jár, szóval először inkább gyógyszer nélkül próbálkozzunk. Esetünkben mindkettő az első hónapban összejött, de sajnos ugye el is mentek... Szeptemberben próbálkoztunk először, igaz nem igazán, mert elég sok minden összejött, így nem sok esély volt rá, hogy sikerülni fog. Most októberben jobban ráfeküdtünk a témára, szóval esélyes a dolog, vasárnapra nem várom. Hétfőn lesz konzultációm az endokrinológussal újra, így szerintem előtte reggel csinálok egy tesztet, persze ha vasárnap ugye nem jön meg. Hangsúlyozta az orvos, hogy amint pozitívat tesztelek, hívjam fel (+vérvétel) és emeljek is gyógyszer adagomon 2 tablettáról 2,5-re.


De mi legyen ezzel a prolaktinnal? Se az én dokim, se a másik doki nem ír fel semmit rá. Jó, tudom, mondta az orvos, hogyha nem jön össze, akkor beszélünk róla, de mi van ha összejön magas a prolaktin szinttel? Én már félek mindentől. Illetve egyáltalán nem merem magam beleélni semmibe.


Ti mit csináltatok? Kérjem a gyógyszert? Gondolom, hogy nem kitolásból nem írja fel nekem, tehát rosszat biztos nem akar. Nem tudom mi tévő legyek, nem akarom azt se, hogy én mondjam meg a tutit az orvosnak. Hisz mindkettő ugyanazon az állásponton volt (a sajátom és a helyettes is).


Segítsetek legyetek szívesek! Köszönöm! ❤️



2021. okt. 8. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy # én kaptam bromocriptint magasabb értékre (mri-t én is megjártam, vetélésem még nem volt es a harmadik babát várom) és a terhesség 8.hetéig szednem is kellett

Inzulin, cukorterheles volt?

2021. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aviva tornat (hormontorna) ismered? A prolaktin-szint beallitasaban (meg amufy a tibbiben) is segit.
2021. okt. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is az avivát javaslom. Illetve a prolaktin szint szokott akkor is magas lenni, ha anyuka tudat alatt valamiért még nem akar igazán babát, másra fókuszál. Érdemes ezen is elgondolkozni, bár tudom, hogy sokaknak egyszerűbb a nyugati orvoslás csodájában bízni, mint a lelke bugyrai felé fordulni, tornázni, életmódot váltani és kezelni a gondolatait. Ha te ilyen vagy inkább, akkor tekintsd tárgytalannak a hozzászólásom.
2021. okt. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az aviva semmit nem csökkentett a prolaktinon, pedig nekem csak 700 körül volt. A Bromocriptin csökkentett, konkrétan 50 körüli értékre levitte napi fél tabletta. Mellékhatását nem éreztem. Elvileg 100 körüli értékkel már teherbe lehet esni, abszurd hogy nem kezelik, hiszen a Bromo pikk-pakk, leviszi. Elvileg a barátcserje is hasonló hatású.
2021. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Mint írtam is, holnap fogok konzultálni az endokrinológussal újra, úgyhogy megkérem, ha lehet, akkor inkább kezeljük mostantól. Ha állandó lenne, az 500-as érték, ami első mérésnél volt egyébként, akkor azt mondanám ez van, de az az igazság, hogy folyamatosan növekszik. Mára a duplája lett. Nem jött össze e hónapbanva baba, tegnap megjött a menstruációm. Ezelőtt mindkét esetben az első hónapban összejött a terhesség (igaz nem maradtak meg), de esélyes, hogy most a Prolaktin miatt. Viszont tudom azt is, hogy ez nem csettintésre megy, csak eddig hamar összejöttek. Igazából mostmár teljesen mindegy, hogy mi is okozza, szeretném, ha végre kiírná inkább a gyógyszert. Állítólag vannak ilyen típusú emberek, akiknek magasabb a doki szerint, akár 2000+ vagy még annál több az érték. Mondjuk ez ilyen nesze semmi fogd meg jól az én helyzetre nézve. De gondolom megnyugtatásképpen mondta.

2021. okt. 10. 16:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Miket eszwl? Nagyon durvan befolyasolni tudja a hormonokat.
2021. okt. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindent. Mármint nem vagyok válogatós. Viszont nem eszek sokat. Minden nap eszünk elég zöldséget, erre nagyon figyelek, illetve igyekszem gyömölcsöt is. A gyógyszert is szedem (babaváró vitamin). Heti 1x eszünk tésztát és rizst (van, hogy csak egyiket), a többi napokon krumplit, babot. Pl. hal+püré+cékla, vega+krumpli+saláta, ha rizs, akkor sok esetben thai, ázsia étel (magam készítem mindig), ha tészta akkor pl. lasagne (max 1x egy hónapban, de inkább kevesebb), gnocchi stb. De javában egy darab hús/hal/vega + krumpli + zöldség. Édesség nélkül elvagyok, de cukrot azért fogyasztok (a kávémba teszek, a teámba nem). Gondoltam arra is, hogy teljesen lemondok a cukorról, de terhesen pl. csak 1 kávét szabad inni, szóval az a kis cukor nem fog földhöz csapni. Kérdeztem a dokit anno, azt mondta semmi szükség lemondani róla. Reggeli: 1 szelet kenyér, és vacsora: 2 szelet (főleg teljes kiőrlésű és barna kenyér, persze olykor fehér is). Este 6-kor vacsizunk (kenyér, főtt étel délben van), utána már nem igazán eszek semmit, esetleg almát, dinnyét, gyümölcsöt néha. Desszertet nagyon max. 2x egy héten eszek.


Bocsi, ha kihagytam valamit vagy rosszul értelmeztem. Nyugodtan kérdezz rá konkrétan, ami érdekel, mármint lényeges. 😊

2021. okt. 10. 23:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat ez nem tunik veszesnek, par tobbet mondana, ha pontosan latszodnak, hogy hany gramm szenhidratot eszel egy nap, 160 g alatt van-e (italok cukortartalmat is beleszamolva). Azok alapjan, amiket leirtal, siman lehet, hogy igy van.
2021. okt. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Értelek. Sosem számolgatom a szénhidrátot. Hetente kérem magam, nem bízom, így úgy vagyok vele, hogy nem lehet olyan rossz az életvitelem. Illetve folyton mozgok, rendmániás vagyok... egyrészt jó, mert végülis mozgás. 😅


Cukrot csak a kávémba teszek, hármat iszok egy nap. Azonkívül teát és csapvizet szoktam csak inni. Hétvégén iszok meg pl. 1 3 decis alkoholmentes ízesített sört. Üdítőket nem szoktam, ha mégis iszom nagy ritkán, az mindig a legalacsonyabb kalóriás, cukormentest szoktam (eleve csak olyat veszek). Tudom, az ételek is hozzátesznek rendesen a dolgokhoz. Igyekszem minél több főtt, párolt dolgot készíteni, vagy sütőben sütni. A férjemnek egy liter olíva olaj elég volt egy évre, amikor egyedül élt, sajna nekem már nem megy, pedig én is keveset használok. Szóval zsíros-olajos ételeket nem igazán eszünk. Persze van kivétel, de nem túl gyakran. Viszont utána nézek ennek a 160 grammos étrendnek. Általában az inzulin rezisztenciások követik, használjàk. Viszont ártani biztos nem árt senkinek.

2021. okt. 12. 11:53
 10/11 A kérdező kommentje:
*hetente mérem magam (aut.korrektor)
2021. okt. 12. 11:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!