Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem frusztrál másokat is az,...

Nem frusztrál másokat is az, amikor valaki felrak egy gyönyörű trifázisos görbét és így teszi fel a kérdést, hogy "Szerintetek van esélyem? "

Figyelt kérdés
Nekem meg tiszta összevisszaság az egész ciklusom, peteérésem sincs :(
2010. szept. 4. 08:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

barátcserjét próbáltad már?

a kérdésen meg ne mérgelődj annyit nem ér az egész!

2010. szept. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Van aaki nem ért hozzá szerintem.Pl.én sem tudom mi az a trifázisos görbe :/ ne keseredj el,dokid mit mondott?
2010. szept. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mindig azt gondolom, mikor megnézek egy ilyen kérdést és megnyitom a linket a görbéről, hogy valami sorstársra lelek vagy valami hasonló problémákkal küszködőre, ha már így tette fel a kérdést, aztán látom, hogy megint egy trifázisos görbe, csupa 18-as karikával...Szinte minden napra van egy ilyen kérdés.

Nem próbáltam, mert szoptatok és azt a tanácsot kaptam, hogy ne is igyak ilyeneket, várjam meg a szopi végét. Úgyhogy próbálkozok én, csak nem olyan egyszerű. A dokim azt mondta, hogy döntsem el, szopi vagy következő baba.

Ez a ciklusom már a 95. napnál tart :)

Na, nem akarom én sajnáltatni magam, mert a megoldás az elválasztás lenne, csak szerintem másoknak is vannak hasonló problémái és nem tudom, hogy egy szép görbére miért kell úgy rákérdezni, hogy "Mi a véleményetek, megvolt a pé, van esély a babára?" Hát jóhogy van, mikor minden rendben! :)

De senkit nem akarok ezzel provokálni, csak engem frusztrál.

2010. szept. 4. 08:52
 4/17 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tennem, hogy nem a szép görbékkel van bajom, hanem ha valaki úgy állítja be, hogy szinte semmi esélye! Szóval nincs bajom a görbékkel :)) És mindenkinek drukkolok!!!
2010. szept. 4. 09:03
 5/17 anonim ***** válasza:
Nézd, addig a trifázisos sem jelent semmit, amíg meg nem jön, úgyhogy a legszebb görbéből is lehet mensi. Sokaknak még egy babája sincs, és persze, hogy más módon aggódnak. De a helyzeted normális? SZoptatás alatt még nem feltétlen baj, ha nem áll vissza gyorsan a ciklus nem? SZóval ha normálisan működtél már egyszer, akkor a legnagyobb esély arra van, hogy visszaáll a rendszer. SZerintem.
2010. szept. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.Ne haragudj meg,de megnéznéd az alábbi linket.Úgy tűnik te értesz a görbékhez,én viszont nem,és nem tudom milyennnek számít.Köszi,ha megnézed:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2010. szept. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Visszagondolva,így hogy már szültem,én az egész görbekérdésektől idegbajt kapok..Annak idején én is ugyanezt műveltem,megértem h semmi más nem foglalkoztatja az embert,ha babát szeretne..Vki megkérdezi h "lehet esélyem?-és minden második kérdés ugyanaz..Honnan tudjuk h van e esélye?Szerintem ez az egész görbézés meg hőmérőzés meg barátcserje meg cickafark,meg méhpempő egy nagy baromság.Én sem így estem teherbe,pedig nagyon nehéz volt,orvos segített.És van olyan érzésem h ti sem így fogtok..Lehet lepontozni,meg támadni...
2010. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én az első gyermekem előtt nem csináltam ezt, mert nem ismertem még ezt az oldalt :-)) és amúgy is két hónap alatt sikerült összehozni a fiunkat. Mármint a 3. mensi már nem jött meg. Előtte fogamzásgátlót szedtem, vártunk 2 mensit, aztán kezdtünk bele a babacsinálásba. Szóval nem görcsöltem rajta, úgy ahogy hamar összejött, nem telt el sok idő a tervezéstől a két csíkos tesztig. De ha ez másképp történik, biztos én is kipróbáltam volna mindenfajta módszert, hogy összejöjjön a baba. Nemhiába görbézek már én is + figyelgetem, vizsgálgatom magam :) Néha tiszta vicc ez az egész! :) Csak jól felidegesítem magam már reggel, ha nem annyit mutat a lázmérő, amennyit szeretnék! :-) De tudom, hogy a szopi miatt van ez az egész, más "bajom" nincs (remélhetőleg). Úgyhogy szopi nélkül valószínüleg jól működnék.


Megnéztem a görbédet és ha figyelembe veszem, amit eddig olvastam arról, hogy hogyan kell alakuljon a hő ovu után, akkor szept. 2-án lehetett az ovud, tehát akkor hajnalban volt a tüszőrepedés, ez emelte meg a hőt. :-)

Ezt a ciklus.hu írja:

"Ha peteérés után felmegy a hő, és ha 5 napig úgy marad, akkor volt peteérés. (Itt persze lehet kisebb esés-emelkedés, de a lényeg, hogy a CL felett maradjon végig a pé.-t követően)"

"A mérés lényege, hogy a progeszteron hormon a hőközpont működését is bebefolyásolja. Az ovuláció jele, ha legalább 3 napon keresztül minimum 0.2 celsiusfok hőemelkedést tapasztalunk."


+Találtam egy kérdést is, ahol erről beszélnek: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2010. szept. 4. 15:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Én nem foglak támadni.Nekem ez az első hőmérős hónapom,és az első próbálkozós hónapunk,de ha nem lesz baba sem mérek többet hőt,mert nagyon megterhelő,egyszerűen idegölő azzal foglalkozni vane pé,vagy nincs.Mondom ezt úgy,hogy másrészt megnyugtatott,hogy van a görbe szerint.Egyébként nem rossz dolog ez,és a homeos dolgok is,de azt én is észrevettem,hogy a nők egy elég nagy része szinte belebolondul a babatervezésbe már betegesen,ráadásul a legelején,és a kérdés miszerint "lehet-e esélyem" vagy "szerintetek terhes vagyok?" engem is nagyon idegesít,mert nagyon gáz...


Kérdező:köszi,de szerintem akkor van pé,ha leesik a hő,és nem akkor mikor felmegy,bár mindegy,mert együtt voltunk...:)

2010. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hány hónapos a kisfiad? És hányszor szoptatsz egy nap? Te is írtad, hogy tudod, hogy a szopi miatt van, és ez így igaz, mert az valamennyire fogamzásgátló. Jó hát nem tökéletes, de rontja az esélyeket. Tudod ez olyan dolog, mint "Murphy", amelyik anyuka nem szeretne még kistesót, biztos becsúszik a szoptatás alatt is, amelyik meg szeretne, ott megakadályozza. Szoptatás alatt nincs rendesen peteérés minden hónapban, menstruáció is kimaradhat. Már van egy kisbabád, nem is váratott meg, úgyhogy nincs okod az elkeseredésre, biztosan rendben van Veled minden. A kulcs ott van a kezedben. Ha már elég idős a gyermeked (tehát nem olyan fontos már neki az anyatej, akkor válaszd el, és hagyd hogy visszaálljon a szervezeted a rendes kerékvágásba. Utána tuti egyből ott lesz a kistesó. :) Sok sikert!
2010. szept. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!