Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sokan miért ítélik el a...

Sokan miért ítélik el a fiatal 18-19 éves anyukákat?

Figyelt kérdés
Attól mert fiatal lehet hogy jobb anya lesz mint egy 20-25 éves anyuka!Régen is fiatalon szültek!Persze én nem arra a lányokra gondolok akik aszt se tudják hogy ki az apa meg már több abortuszon túl volt!Olyanra gondolok aki komoly párkapcsolatba él és jó helyre kerül a baba!!18-19 éves közt is van komoly lány aki már érett egy kisbabára!Ha feltudják nevelni és szerető családja van akkor ez miért nem elég,miért csak aszt nézik hogy az anya 18-19 éves?
2010. szept. 4. 11:35
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
A mai világban ez szokatlan és ritka. Nem ítélem el őket, főleg ha stabil házasságban élnek, és anyagi biztonságban. Csak ezek a feltételek nagyon ritkán vannak meg egy ilyen fiatal lánynál. Persze nem lehetetlen, de én nem nagyon ismerek olyat, aki megfelelő lenne szülőnek ennyi idősen.
2010. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
20%
csak az a baj velük, hogy még éretlenek, és az esetek 99,99%-ban Leány-Anyaként végzik, és a szüleiknek kell felnevelniük az unokáikat, amíg elmegy bulizni a ribanc kislányuk a huszas éveiben.
2010. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
De én nem arra a lányokra gondolok akik ribancok és csak a bulin meg jár az eszük meg azon hogy minden hétvégén mással legyenek!Azokra gondolok akik komoly kapcsolatba élnek,már esetleg külön él a szüleitől,vagy már eljegyzés is megvolt a párjával...Tényleg csak a komoly lányokra gondolok!!!!
2010. szept. 4. 11:50
 4/40 anonim ***** válasza:
26%

"Régen is fiatalon szültek!" Azért azóta már igencsak megváltoztak a dolgok. Nem csak az életszmlélet, a társadalmi morál is teljesen más volt. Akkoriban sokszor nem is dolgozott a nő, csak vezette a háztartást, nevelte a gyerekeket. Manapság sokkal nehezebb megteremteni azt a közeget, amibe már nyugodt szívvel bevállalnak egy babát. Azért 18-19 évesen nem hinném, hogy bármit meg tudott teremteni a nő, max van munkája, de az még édes kevés. Esetleg ha a pasi idősebb, és már van némi egzisztenciája, akkor jobb a helyzet. Nem beszélve arról, hogy lehet komoly kapcsolata 18 évesen, de kérdés, hogy meddig fog tartani? Mert ha az annyira komoly kapcsolat, akkor valószínüleg az első lehet, és azért nem hiszem, hogy egy kb. 16 évesen megszületett tiniszerelem igazán tartós lesz,hogy még a gyerekvállalást meg egyéb nagyobb próbatételeket is megbírjon. Persze a szétválás lehetősége megvan idősebb korban is, de 18 évesen szinte boritékolva van.

Nem ítélem el a fiatal anyukákat, de nem is érzem úgy, hogy ideje lett volna a családalapításnak.

2010. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem ítélik el. Persze, kivételek mindenhol vannak, továbbá vannak olyanok is, akiknek semmi nem jó.


De, miután mindenki magából indul ki, így nem tudom, mennyire általános az én véleményem. Részemről, ha megismerek valakit, akkor szerepe szerint nézem,. Tehát, a közértes, hogy végzi a munkáját, az pedagógus milyen pedagógus, stb. Ebben a skatulyában: az anya hogyan bánik gyermekével. Nem tudom, mennyire érthető.

Az anya életkora ebből a szempontból abszolute érdektelen.

2010. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Én sem ítélem el őket. CSak azóta, amely időt említetted, igencsak más a világ, sokkal több az impulzus, és itt nem csak a bulikról van szó. HA nem tapasztalod meg, később lesz rá igény, és az a személyiséged, ami 18 évesen "ilyen", az 25-30 évesen nem "ilyen" lesz, hanem mondjuk "olyan" vagy "amolyan". Én is átmentem rajta, tudom. És ebből nagyon nagyon könnyen lesz válás...:( Az én korán házasodott volt osztálytársaim közül majdnem mind már elvált.
2010. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Igazad van,elitélik még pedig az olyan emberek itélik el mit a 11:42es.Én nem itélem el,főleg azokat akik tervezték,párkapcsolatba élnekés tudatosan akarták hogy fiatal korukban jöjjön a baba.És igen,lehetnek jobb anyák mint aki vár 30 valahány éves koráig,és már megvan a kis berendezett élete, a szokásai stb,és ugy érkezik a baba.
2010. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Én nem ítélem el, sokkal inkább tiszteletre méltó, ha valaki ilyen fiatal kora ellenére megtartja a gyereket, minthogy az abortuszt választaná.

Én ismerek olyan lányt, aki 18 évesen is nagyon komoly volt, kiváló tanuló, kiváló egyetem, semmi buli és 30 évesen is ugyanolyan komoly maradt, egyszer nem akarta úgymond kiélni magát. Aki eleve komolyabb felfogású az átlagnál, miért ne. De a mai világban ez igen ritka. A 30

2010. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
0%

Folytatás:

A 30 éven aluliak nagy többsége még nagyon infantilis, tényleg, semmi felelősség.

2010. szept. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Én is 18 éves vagyok és már 3 és fél éve komoly kapcsolatba élek!Nem szeretek eljárni discoba inkább szeretem ha a párommal elmegyünk sétálni vagy éterembe...A párom 27 éves lesz,sokan elítélnek hogy 9 év a korkülönbség köztünk,de mi szeretjük egymás!Már egy éve elköltöztünk otthonról és nagyon jól megvagyunk!Szeretek főzni,mosni,takarítani!Az utolsó évemet járom az iskolában,nem vagyok rossz tanuló...És gondolkodom azon hogy babát szeretnék,a párom nem ellenezné egyet értene velem!Eltartani eltudnánk,az anyagi helyzetünk megengedi!Egyszer már aszt hittük hogy terhes vagyok és akkor anyagilag nem álltunk jól de a párom aszt mondta hogy ha terhes lettem volna nem lett volna nagy baj,megtartottuk volna!Mert nem lett volna szíve elvetetni neki se meg nekem se!!!Van bennünk annyi felelőség tudat hogy feltudjunk nevelni egy gyereket,szeretetbe,semmibe nem szenvedne hiányt!!!
2010. szept. 4. 13:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!