Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítik valamivel a fiatal...

Segítik valamivel a fiatal anyukákat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mennyit kapnak azok a nők segélynek akik teherbe estek de még nem dolgoztak? Ha még nem volt állása a nőnek és terhes, kap valami segélyt a gyerekre és mennyit,ha kap is?nem vagyok terhes és nem is tervezek még babát csak kíváncsi vagyok arra hogy ilyenkor hogy segítik azokat a nőket akik korán estek teherbe és még nem volt munkájuk.kérem értelmes és normális válaszokat kérnék.előre is köszönöm!
2011. aug. 17. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos sehogy! Ha megszületik a baba, csak a gyest kapja az ember+ a családi pótlékot, az összesen kb 39 ezer forint!
2011. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
plusz még az egyszeri anyasági ami 60párezer forint.
2011. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Miért segítenék őket? Ha valaki segélyt érdemelne, az semmiképpen nem egy olyan ember, aki még sosem dolgozott, hanem olyan, aki minden tőle telhetőt megtett, hogy biztosítsa a maga és a gyereke megélhetését.
2011. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megszűnt a cég a szülés előtt 3hónappal, így nem kaphattam tgyást, gyedet, csak gyest és családit.

Főiskolásként volt biztosításom, annyi, hogy ingyenesen vehettem igénybe a terhesgondozást.

Az állambácsi csak a szülés után ad pénzt, egyszeri 50-60ezre az anyasági, és 25800ft gyes+12500ft csp a havi ellátmánya a munka nélkül szülőknek. Slussz.

Én most két gyerek után kapok 2*14500ft cspt és 25800ft gyest 6hónapos és 25hónapos gyerekek után.

2011. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Igen, gyes+családi, sajnos ezek nincsenek bedolgozott napok számához kötve, bárki megkaphatja...
2011. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy az elöttem lévők is írták, Gyes+családi pótlék.

Miért segítenék őket pluszban? Van óvszer meg stb.. aki nem tud felnevelni egy gyereket az ne szüljön, nekem ez a véleményem.

Én már 2 éve dolgozom, most álltunk neki a babaprojektnek, mire megszületik simán kapni fogom a Gyed-et. Én gondoltam erre is.

Más is gondoljon erre.

Miért nem azt jutalmazzák aki ésszerűen vállalt babát?

Miért kéne azt "jutalmazni" aki csak szül a nagyvilágba?

Ezzel nem téged akartalak bántani, ne érts félre, csak nem értem, hogy miért is kéne nekik plusz támogatás?!

2011. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Azt már leírták előttem, hogy mire lenne jogosult egy nő ilyen helyzetben.

Nyugodtan le lehet pontozni, de szerintem ennyi éppen elég is. Sőt! Miért akarnak olyanok a közösből részesülni, akik előtte semmit nem tettek bele a kalapba? Ezért tartunk ott ahol tarunk, mert sokan csak tartják a markukat ahelyett, hogy dolgoznának.

2011. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvosira járok, és még a rezidens képzés előtt szeretnék szülni mindenképpen (egyetem mellett pedig legfeljebb az utolsó egy-két évben tudok részmunkaidőben dolgozni, így nem lesz meg a kellő munkaidő), mert ha kivárnám, mire szakorvos leszek, addigra 30 felett járok, és a családunkban csak a baj volt a 30 feletti szülésekkel. Fiatal anyukának lenni sajnos sok szempontból nehezebb (pedig biológiailag az lenne a legjobb kor), mert sok támogatástól (pl. GYED) elesnek, pedig egy elöregedő országban csak jó, ha újabb lehetséges adófizetők születnek. Biztosítani kéne a megfelelő bölcsődei, óvodai férőhelyeket, és akkor a fiatal anyukák is tudnának dolgozni a baba mellett. A törvények sajnos nem túl gyerekbarátok manapság még azoknak sem, akik előtte sokat dolgoztak.
2011. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

Azt én sem tartom tisztességesnek ha valaki csak azért csinál gyereket hogy arra kapjon pénzt.de sajnos vannak ilyen emberek!

2011. aug. 17. 12:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyira segítik a fiatal anyákat, mint az időseket, ha egyik sem dolgozott még. Viszonylag normális pénzt annak adnak (persze ez relatív, mert a gyed se óriási összeg) aki dolgozott.


Viszont a fiatalokat segítik annyiban, hogy nekik nem kell 365 napot dolgozniuk egyetem után ha babát akarnak, mert az egyetem idejéből 180 napot beszámítanak. Vagyis ha valaki fiatal anyuka akar lenni, akkor kap segítséget, csak annyi a feltétele, hogy valamennyit azért dolgozzon is.


És sajnos nagyon sokan vannak, akik gyesre szülnek, aztán meg kilincselnek különböző segélyekért:(

2011. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!