Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menstruációnál...

Rendszertelen menstruációnál hogy tudnám kiszámolni a tényleges terhességi hetet?

Figyelt kérdés
Rendszertelen a menstruációm. Múlt hónapban okt. 1-jén jött meg, szeptemberben nem is jött meg.Augusztusban 4.-én jött meg. Múlt héten csináltam tesztet akkor még negatív volt,ma reggel viszont már pozitív.Kalkulátor szerint már 8 hetes terhes lehetek. De viszont nem tudom mikor lehetett peteérésem. Létezhet hogy tényleg 8 hetes terhes vagyok? Holnap kérek időpontot nőgyógyászhoz,csak félek nehogy kicsússzak az időből az első vizsgálattal.
2021. nov. 24. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha múlt héten negatív volt a teszt, és csak most lett pozitív, akkor egészen biztos nem vagy 8 hetes terhes.

A teszt kb. 4 hetes terhességet mutat ki. Ha mondjuk másnap már pozitív lett volna a teszt, ha csináltál volna, akkor is kb. 5 hetes vagy. Kicsúszni biztos nem fogsz szerintem, sőt, sokkal nagyobb az esélye, hogy így is túl korán fogsz menni...

2021. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom hogy ha még most lett pozitív akkor nem lehetek 8 hetes.
2021. nov. 24. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy tiszta röhej, 4000-4500 Ft egy ilyen teszt, a synlabban meg egy TSH mérés 1900 Ft:D A háziorvos meg ad beutalót, és akkor ingyééé van.

Nagyon megéri:)

2021. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, ezt nem ide akartam:D
2021. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez alapján nyilván nem tudod kiszámolni, majd az UH megmondja.

2-3 hét múlvára kérnék időpontot. Akkor leszel szerintem 6-7 hetes, azaz már látszódnia kell az embriónak is. Ha meg véletléen mégis 8 hetes lennél most (de nem vagy), akkor is max. 10-11 hetes leszel, az első trimeszteri genetikai UH-t pedig 13/6 hétig lehet megcsináltatni, szóval még úgy sem igazán tudsz róla lemaradni.

Ellenben ha most azonnal elrohansz dokihoz, és esetleg még csak 4-5 hetes vagy, egyrészt kb. szart sem fog látni, és rossz esetben még a frászt is rádhozza. De ez csak az én véleményem, egyébként akkor mész, amikor akarsz.

2021. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond! Ha mész a terhességmegállapításra, a doki a méretek alapján megmondja, mekkora. Nekem meg kimaradt egy mensi, negatív teszttel. Az azt követő hónapban, amikor másodjára maradt ki, akkor lett potitív. Így én se tudtam, mi van. Az utolsó mensi alapján egy hónappal előrébb kéne lennem, de nem vagyok, mert akkor még nem voltam terhes, csak úgy elmaradt. A doki szinte pontosan megtippelte a kort, mert a 12 hetes genetikai ultrahangon, csak egy napot korrigáltak a dokiméhoz képest. A leleteken végig a doki által mondott kor szerepelt, a kiskönyvbe nem írta be, csak azt, amit a 12 hetesen mondtak. Onnantól abból számolunk.
2021. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen ezért nem tudtam eldönteni mert túl korán de túl későn se szeretném az első vizsgálatot. De akkor kérek 2 hét múlvára akkor úgy még belefér.
2021. nov. 24. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!