Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kell hőmerőzni? Ki,hogy...

Hogyan kell hőmerőzni? Ki,hogyan csinálta? Mikor kell kezdeni,mikor emelkedik meg a hőm?

Figyelt kérdés
Segitségeteket kérném . Vettem az internetről egy digitális hőmérőt és szeretném elkezdeni figyelni az ovulációm .

2021. nov. 26. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

ciklus első napján (amelyik nap megjön) érdemes kezdeni, de igazából bármikor kezdheted, csak nem lesz meg a teljes görbe az adott ciklusra.

hüvelyben, vagy nyelv alatt érdemes mérni, minden reggel azonos időpontban, még mielőtt felkelnél, vagy bármit is csinálnál. nekem az első mozdulatom miden reggel a lázmérő volt. érdemes hozzá appot is használni, pl. fertility friend, nekem ez bevált. ott tudod naponta jegyezni a hődet, a nyákot, együttlétet, mensit stb.

a hőd akkor emelkedik meg, amikor megtörtént az ovu, de előtte nap leesik a hő. ez csak utólag fogja mutatni, hogy van ovud.

ha van kérdésed, írj nyugodtan.


ezen a linken sok hasznos infot találsz:

[link]

2021. nov. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Bármikor elkezdheted, de nyilván a menstruáció első napjától kezdve fogod látni egy cikluson belül hogy alakul a görbéd.

Lényeg, hogy mindig kb azonos időben mérj reggel, de még mielőtt kikelnél az ágyból.

Mérhetsz szájban, hüvelyben, vagy

végbélben. Én szájban, nyelv alatt szoktam. Nekem a régi típusú hőmérő vált be, de jó a digitális is, bár azt is érdemes 5 percig mérni nem pedig csak csipogásig.

A mért értékeket pedig bejegyezheted valamelyik hőgörbés oldalon.

A ciklus első felében általában alacsonyabb a hő, peteérés után pedig megemelkedik 2 tizeddel, vagy többel. Így utólag ugyan, de láthatod, hogy volt ovulációd. Néhány nőnél viszont ovuláció napján kicsit lezuhan a hő, de ez nem mindenkinél van így.

2021. nov. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!