Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5. dpo-n megjön? Ezt hogy?

5. dpo-n megjön? Ezt hogy?

Figyelt kérdés

Ovuteszteltem, vasárnap volt pozitív, erre most megjött. Nem kis pecsételés meg ilyen-olyan maszatolás, hanem rendesen. Amikor a lányommal teherbe estem, volt közti vérzésem, nagyjából ebben az időszakban, de az csak pecsételés volt 1-2 napig, nem ilyen mennyiség.


Az kevésbé zavar, hogy nem jött össze most (sem) a baba, nincsenek nagy elvárásaim mert még szoptatok is, de az hogy ennyire hamar elkezdtem vérezni, az igen. Úgy tudtam ovu után 12-16 nap mire megjön, és eddig inkább hosszabb, mint rövidebb ciklusaim voltak (30-32 naposak), szóval ha valami, akkor inkább későbbi vérzésre számítanék, bár kicsit reménykedtem a fa alatt egy pozitív tesztben, pont 24-re (nem) vártam volna. Szóval most megijedtem, hogy ez mitől lehetett.


Volt valakinél hasonló? Kiderült, mi okozta?


2021. dec. 17. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A szoptatás lesz szerintem az oka, de ezt csak a saját tapasztalatombol gondolom. Nekem eleve nem is jött meg a lányom másfél éves koráig aztán meg egész rövid volt a ciklus második fele. Ilyen 6 meg 8 dpo.. Akkor kezdett el visszatérni a normális 13-14 napra, amikor már csak altatásnal szoptattam.

Aztan volt egy olyanom, hogy beteg volt a gyerek, többet volt megint mellen és megint lett egy olyan ciklusom, hogy későn volt ovulaciom és ahhoz képest rövid volt a lutealis szakasz.. nekem szerintem addig nem is lesz terhesség amíg a lányom nem hagyja rá a szopast. 🤷

2021. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem most lesz januárban másfél éves, májusban jött meg először, eleinte ilyen 40-45 napos ciklusokkal, aztán most szeptember óta elég stabilan 30-35 között mozog, ezért is lepődtem meg ezen ennyire. A lányom még elég aktívan cicizik napközben is, nem csak altatásnál, szóval emiatt is gondolom, hogy a tesó-kérdésen nem kell aggódnom, de azért az ilyen hamar érkező vérzés nem volt eddig jellemző.


Köszi, hogy írtál, kicsit azért megnyugtat a válaszod :)

2021. dec. 17. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Van fbon egy szoptatás melletti fogantatás és varandossag csoport. Ott is vannak hasonló történetek. Ott sokan az avivat csináljak, hogy sikerüljön a fogantatás.
2021. dec. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!